Що зараз з «містами-привидами» Китаю?
Що зараз з «містами-привидами» Китаю?

Що зараз з «містами-привидами» Китаю?

Що зараз з «містами-привидами» Китаю? - Фото 1

Розмови про новозбудовані, але ще незаселені будівлі в Китаї, які часто називали «містами-привидами» велися десятиліттями починаючи з 2009 року.

З 2010-х років ці міста почали активно заселятися. У 2023 році академік і колишній британський дипломат Керрі Браун назвав цю історію «міфом». Проте у 2020 році в Китаї було близько 65 мільйонів порожніх будинків, і більшість світових видань досі досліджують, що насправді відбувається в цих «містах-привидах», адже їх все ще будують.

Що зараз з «містами-привидами» Китаю? - Фото 2

Так одним з таких міст є Сюнґань, пише White Mad. Будівництво міста Сюнґань розпочали у 2017 році. Це мало бути «зразкове» місто у яке вклали 85 мільярдів доларів, воно мало зняти частину завантаження з Пекіну, поруч з яким знаходиться. Однак через розташування в заплаві та суворі правила люди до цього часу не хочуть оселятися тут і відкривати бізнеси.

Місто проєктували архітектори з іспанської студії Guallart Architects. У Сюнґані мали вирощувати овочі на дахах будинків. Одна з головних особливостей міста — новий залізничний вокзал, розрахований на пасажиропотік у 100 000 людей.

Що зараз з «містами-привидами» Китаю? - Фото 3

Але наразі тут живе трохи більше мільйона осіб, хоча місто розраховано на п’ять. Одна з причин, чому люди не хочуть жити тут, — це відсутність кафе, ресторанів та інших місць для відпочинку. Місцеві жителі кажуть, що тут просто нудно.

Одним з найбільших міст-привидів був Ордос. У 2010 році на площі 355 квадратних кілометрів побудували місто, яке коштувало понад 160 мільярдів доларів і мало вмістити мільйон людей.

Наприкінці 2013 року в Ордосі проживало лише 20 тисяч людей, що становило всього 2% від загальної кількості. Частину порожніх площ уряд Китаю планував викупити для відставних військових, але не більше ніж для 20-25 тисяч. Чотири роки тому за підрахунками тут вже проживало майже 120 000 людей, а близько 18 500 нових учнів зараховані до місцевих шкіл.

Що зараз з «містами-привидами» Китаю? - Фото 4

Деякі міста-привиди вже перестали бути такими, наприклад, квартал Тяньдучен у Ханчжоу. Будівництво кварталу почалося у 2007 році за зразком Парижа. Основною його особливістю є 108-метрова копія Ейфелевої вежі та 31 км² архітектури в паризькому стилі. Спочатку Тяньдучен був містом-привидом, але у 2023 році команда Yes Theory відвідала його й опублікувала відео на YouTube під назвою «Я досліджував китайську невдалу копію Парижа за мільярд доларів». У відео показано, що хоча Тяньдучен хоч є дещо пустинним, за інші китайські міста, він вже не є тим містом-привидом, як було раніше.

Що зараз з «містами-привидами» Китаю? - Фото 5

Крім того, у 2022 році відкрили станцію Huangheshan на лінії 3 метро Ханчжоу, яка обслуговує Тяньдучен. Це зробило квартал ще привабливішим для мешканців і туристів.

Нагадаємо, що причини появи «міст-привидів» і до чого воно призведе «Хмарочос» досліджував у цьому матеріалі.

  • #Архітектура
  • #Китай

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader