Вдвічі вищі тарифи за обслуговування будинків стали для киян несподіванкою. Як так сталося?
Вдвічі вищі тарифи за обслуговування будинків стали для киян несподіванкою. Як так сталося?

Вдвічі вищі тарифи за обслуговування будинків стали для киян несподіванкою. Як так сталося?

Вдвічі вищі тарифи за обслуговування будинків стали для киян несподіванкою. Як так сталося? - Фото 1

У квітні третина киян отримала вдвічі вищі, ніж зазвичай, рахунки за обслуговування будинків. Якщо раніше платили по 5-8 гривень за квадратний метр, то зараз тариф піднявся до 10-14 гривень. Особливо неприємно це вразило тих мешкаців, які ці послуги отримували в незадовільній якості.

Підвищення торкнулося багатоквартирних будинків, які не мали ОСББ чи іншого управителя та досі були закріплені за районами, пояснює LB.ua. У Києві таких будинків понад 70%.

У 2024 році Верховна Рада зобов’язала місцеву владу обов’язково провести конкурси управителів у будинках, де досі не обрано управителів. Тож Київ провів конкурс на обрання управителів. Виявилося, що абсолютно в усіх районах Києва перемогли районні комунальні компанії — ті самі ЖЕКи. Тобто є ймовірність, що вони надаватимуть ту саму якість послуг, але вже за вищими тарифами.

Ті компанії, пропозиції яких відкликали, заявляють про непрозорість. Так, фірма Руслана Крамаренка, колишнього заступника голови КМДА, подавалася на конкурс у трьох районах і в жодному не виграла. За словами Крамаренка, його фірма пропонувала тариф 9,5 гривень замість 13 гривень від комунального конкурента, але це не допомогло.


Журналістка Леся Падалка зауважує, що ані на офіційних сайтах КМДА, ані на телеканалі «Київ», ані в застосунку Київ Цифровий про підвищення тарифів не попередили. Лише наприкінці лютого сайти РДА публікували звіт про проведення конкурсів, додавши посилання на таблички з адресами будинків і новими тарифами. Передусім мешканці могли дізнатися про зміни з саморобних оголошень, що з’явилися на дверях під’їздів у березні. Але для багатьох новина дісталася вже з платіжками.

Водночас тариф на обслуговування в Києві не мінявся з 2017 року. За цей час у кілька разів зросла вартість електроенергії, розмір мінімальної зарплати тощо. Розрив покривали дотацією з міського бюджету. У приватних ОСББ, тим часом, тариф був значно більшим.

Мешканці досі мають право об’єднатися й обрати собі управителя самостійно.

  • #комунальні послуги

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader