/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F2245fbe79c9afe17a63c99ab35834b41.jpg)
У львівському Арсеналі відкривається виставка, присвячена оборонній індустрії міста
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F2245fbe79c9afe17a63c99ab35834b41.jpg)
Виставка «Оборонна індустрія Львова: від середньовіччя до ранньомодерного часу» запрацює сьогодні, 15 квітня 2025 року, у відділі комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський історичний музей» Музей-Арсенал (вул. Підвальна, 5).
«На виставці презентуємо понад 200 музейних пам’яток Середньовічного Львова та оборонну інфраструктуру, яка впродовж століть змінювалась і вдосконалювалась відповідно до потреб часу», – повідомили у музеї.
Експозиція та її частини
Перша частина експозиції присвячена обороні міста у XVI-XVIII ст. Тут представлені оригінальна холодна та вогнепальна зброя, а також графіка і малярство про чотири рівні оборони та лінії укріплень тогочасного Львова.
Акцент зроблено на будівлях львівських арсеналів, в тому числі й про будівництво міського Арсеналу, в якому розташований музей. З експозиції можна дізнатися про високий мур разом з оборонними вежами, низький мур з міськими брамами та бастеями, оборонний комплекс на валах і лінію бастіонних укріплень Беренса (зводилась у 1678-1682 рр.), що значною мірою опиралась на фортифікації семи підміських монастирів: кармелітів босих, взутих, кармеліток босих, кларисок, бенедиктинок, бернардинів, реформаторів.
Інша частина проєкту – розповідь про мілітарні ремесла: виробництво гармат, коліс, лафет, ковальство, теслярство. Майстри цих ремесел мали закріплені за цехами оборонні вежі на Високому мурі. Гармати, які використовували захисники Львова, розкривають еволюцію та різноманіття артилерійської техніки.
Інтерактивні елементи виставки
На виставці експонуються предмети мілітарної індустрії: артилерія, холодна і вогнепальна зброя та аксесуари до неї, захисне спорядження (обладунки, шоломи тощо).
Виставка максимально наближує відвідувача до умов арсеналу у його первісній функції – місця, де зберігали зброю та боєприпаси.
Виставковий проєкт є інтерактивним. Відвідувачам запропонують випробувати сучасні макети гармат, а також сфотографуватися біля гармати з козацької чайки «Пресвята Покрова» та біля манекенів в обладунках.
Для едукаційних заходів та відпочинку у залі розміщені дитячі столики.
Наталка СТУДНЯ
