/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F86ae99bc7deef4c7368efb65ce013e0d.jpg)
Фільми, створені ШІ, зможуть отримувати "Оскар": Академія кінематографічних мистецтв і наук оновила правила
Про це пише BBC.
Фільми, створені ШІ, зможуть отримувати "Оскар": Академія кінематографічних мистецтв і наук оновила правила.
Згідно з новими положеннями, оприлюдненими Академією кінематографічних мистецтв і наук в понеділок, 21 квітня, використання ШІ та інших цифрових інструментів "не допоможе і не зашкодить шансам на номінацію".
Водночас в Академії наголосили, що при визначенні переможців буде враховуватися роль людини у процесі створення стрічки.
Рекомендації щодо цих змін розробила Науково-технічна рада Академії. Крім того, згідно з новими правилами члени Академії тепер повинні переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати можливість взяти участь у фінальному раунді голосування, який визначає переможців.
Тема використання штучного інтелекту в кінематографі стала предметом обговорення ще після цьогорічної церемонії "Оскар", коли актор Едріан Броуді отримав нагороду за кращу чоловічу роль у фільмі "Бруталіст". Для покращення акценту його персонажа угорською мовою застосували генеративний ШІ. Аналогічні технології клонування голосу використовувались і в оскароносному фільмі "Емілія Перес".
- Раніше цього місяця Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила, що, починаючи з 100-ї церемонії "Оскару", премію вручатимуть у категорії каскадерської майстерності.
