Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими
Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими

Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими

Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими - Фото 1

Студенти-кінознавці з Університету імені Карпенка-Карого знайшли три архівні кіноплівки з фільмами 1926-1936 років, що їх вважали втраченими. Стрічки передали у фонд Довженко-Центру.

Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими - Фото 2

У грудні Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили фільм «Карл Бруннер» 1936 року, розбираючи архів робіт випускників університету Карпенка-Карого. Поки у віднайденої позитивної фільмокопії відсутня фонограма, її пошуки тривають.

Фільм створили на Одеській кінофабриці «Українфільм» режисери Олексій Маслюков і Мечислава Маєвська. Стрічку про антифашистське підпілля Берліна було знято за сценарієм угорського письменника Бели Балажа.

Зараз Дарман і Прилуцький зробили нову знахідку: плівкові фільмокопії двох німих стрічок — «Трипільська трагедія» Олександра Анода-Анощенка 1926 року і «Секрет рапіду» Павла Долини 1930 року.

Вважалося, що ці плівки зберігалися лише у російському Госфільмофонді.

«Ці плівки — контратипи, частина комплекту вихідних матеріалів фільму. Саме з них друкують позитивні, прокатні копії. Це унікальний випадок, бо якщо в інших фондах та архівах можемо знаходити позитиви, то комплект вихідних матеріалів до нас потрапляє вкрай рідко. Ми вже поставили в план сканування ці фільми. Тобто незабаром буде можливість переглянути ці унікальні знахідки», — зазначає керівниця фільмосховища Довженко-Центру Тетяна Деркач.


«Трипільську трагедію» знімали на Ялтинській кінофабриці ВУФКУ. Фільм розповідає про Трипільський похід більшовиків 1919 року: ті вирушили встановлювати радянську владу на охоплену повстаннями Київщину і були розгромлені повстанцями отамана Зеленого.

Фільм знято у пригодницькому жанрі з чисельними сценами перестрілок, бійок і баталій за участі сотень статистів, кавалерії та артилерії. Кривава видовищність забезпечила «Трипільській трагедії» глядацький успіх, але тогочасні критики звинуватили стрічку в натуралізмі, бандитизмі і демонстрації негативного прикладу для українського селянина.

Ця плівка є однією з найстаріших кінознахідок на території України за останній час.

Студенти знайшли плівки з фільмами 1920-30-х років, які вважалися втраченими - Фото 3

«Секрет рапіду» — виробнича драма, якій конфлікт розгортається навколо приховування старим робітником таємниці обробки сталі. Цехи відзняли на заводах Києва, Харкова і Горлівки.

«Секрет рапіду», знятий на Київській кінофабриці, є першим фільмом режисера Павла Долини, знайденим в Україні. Більшість його робіт зараз вважаються втраченими, жодної не було оцифровано.

  • #Довженко-центр
  • #кіно
  • #фільм

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader