«Ще одна пам’ятка врятована» – суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі на Набережно-Хрещатицькій
«Ще одна пам’ятка врятована» – суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі на Набережно-Хрещатицькій

«Ще одна пам’ятка врятована» – суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі на Набережно-Хрещатицькій

«Ще одна пам’ятка врятована» – суд залишив пам’яткоохоронний статус будівлі на Набережно-Хрещатицькій - Фото 1

Київський правозахисник, голова ГО «Кияни об’єднуємось» Олександр Дядюк поділився новиною, що суд залишив в силі охоронний статус старовинних лазень купця Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13.

Він також привітав всіх киян, а особливо активну громадськість, з цією перемогою, зазначивши, що ще одна пам’ятка врятована.

Міські лазні побудували в 1881 році за проєктом архітектора Олександра Хойнацького. У будівлі лазень купця Бубнова з 1894 по 1902 рік також працювала єврейська молитовня. Тут також працювали торгові лавки, а після націоналізації — майстерні річкового порту. Вона також є останнім збереженим зразком забудови набережної початку 20 сторіччя.

У серпні 2023 року активіст Дмитро Перов повідомив у соцмережах, що Міністерство культури та інформаційної політики України дозволило проведення земляних робіт (знесення) на території колишніх майстерень річкового порту, тоді навіть розпочалися роботи і за словами місцевих на місці лазень мали звести новий БЦ.

Та Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження проти забудовника за двома статтями: умисне пошкодження або руйнування об’єктів культурної спадщини.

Після Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав забудовнику припис, зазначивши, що роботи не були погоджені і пообіцяв внести будівлю до Переліку пам’яток. Навесні 2024 року Подільська окружна прокуратура міста Києва вже вимагала в судовому порядку у власника укласти охоронний договір на будівлю, як на об’єкт культурної спадщини та привести її до належного стану.

Після цього власник звернувся до суду. У матеріалах справи зазначено, що ТОВ «Корпоративні рішення ЛТД» подало позов з вимогою визнати наказ Департаменту охорони культурної спадщини протиправним та скасувати його. Однак суд відмовив у задоволенні їхніх вимог.

  • #Архітектура
  • #Київ

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader