Театральний режисер зі Львова Євген Лавренчук розірвав контракт у Ізраїлі через залучення до його проєкту двох росіян
Театральний режисер зі Львова Євген Лавренчук розірвав контракт у Ізраїлі через залучення до його проєкту двох росіян

Театральний режисер зі Львова Євген Лавренчук розірвав контракт у Ізраїлі через залучення до його проєкту двох росіян

Про це Євген Лавренчук написав на своїй сторінці у соцмережі.

Я розірвав контракт. Мав здійснювати постановку опери Генделя "Рінальдо" в Ізраїлі, контракт з Jerusalem Lyric Opera & Festival був підписаний, прем'єри були заплановані на липень в Єрусалимі та Тель-Авіві. Єдиною моєю умовою була відсутність представників РФ серед виконавців", – написав він.

Митець також залучив до постановки українського контратенора Владислава Шкарупила, який зараз живе і працює  у Штутґарті. Разом з дириґентом відбирали виконавців з усіх куточків світу.

"Аж раптом - сюрприз. Орґанізатори наполягають на залученні двох виконавців, у фейсбуці яких вказані московські прописки. На мої ноти протесту щодо порушення домовленостей, організатори намагалися запевнити мене, що ці виконавці мають ізраїльські паспорти, а те що написано в них у фб, не має юридичної сили і не може бути причиною будь-яких претензій. Моя позиція була така: може в них і ізраїльські паспорти, але публічно вони ідентифікують себе власне як представники країни-аґресорки.Я не знайшов для себе можливости продовжити співпрацю та ініціював розірвання контракту", – написав Лавренчук.

Контратенор Владислав Шкарупіло зробив те ж саме. Євген Лавренчук додав, що не шкодує, що зробив такий вибір.

"Можливо ми втрачаємо контракти, гроші та можливість працювати, але не втрачаємо гідности та не зраджуємо власним цінностям", – додав режисер.

Що відомо про Євгена Лавренчука

Євген Лавренчук народився у Львові, де закінчив польську школу імені Марії Магдалени. У 2003 році він закінчив Російську академію театрального мистецтва, пізніше вивчав вищі курси хореографії в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської у Польщі.

У 2004 році він зареєстрував "Польський Театр у Москві", але у 2014 році покинув Росію на знак незгоди з політикою держави.

З 2018 року впродовж трьох років він був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету. З червня 2018 року Лавренчук  –  експерт Українського культурного Фонду, а з березня 2021 року – заслужений артист України.

Затримання Євгена Лавренчука у Італії

У грудні 2021 року Євгена Лавренчука затримали в Італії за запитом Росії про його екстрадицію у РФ.

Відомо, що чоловік був у Неаполі транзитом, і його затримали перед посадкою на Львів. Євгена звинувачували у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ.

Згодом його відпустили під домашній арешт. Адвокат і представник Генерального консульства України в Неаполі Роман Семенюк повідомив, що він  перебуває в умовах, наближених до домашніх. Його побутом та охороною займається українське консульство в Неаполі.

На його підтримку виступили тоді Члени Українського ПЕН виступили. У громадській організації вважали, що справа Євгена Лавренчука може бути сфабрикованою і політично вмотивованою. 

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) відмовила Росії в розшуку українського театрального режисера Євгена Лавренчука.

Апеляційний суд Неаполя 25 березня 2022 року відхилив запит Російської Федерації про екстрадицію на підставі, що Лавренчук ризикував "піддатися в Росії жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, покаранням чи поводженню, або [поводженню], яке є порушенням основних прав [людини], що відповідно до італійського законодавства (ст. 698 Кримінально-процесуального кодексу) виключає пасивну екстрадицію". Того ж дня з'явилося повідомлення від Євгена Лавренчука у соціальній мережі: "Друзі! Я вільний! Остаточно! Всім дуже дякую за все, що ви зробили для мене"

Всі звинувачення зняли, а кожен день перебування у незаконному арешті компенсовано у розмірі 250 євро (виплата Італії з отриманих коштів від Росії)

 Євген Лавренчук – лауреат державної театральної Премії імені Леся Курбаса, організатор Всеукраїнського оперного форуму Opera Ua, засновник і керівник Першої української школи театру і кіно



Источник материала
loader