/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fb1d61bdbed61a97d19b4705ff5729cbf.jpg)
На Київщині покажуть танцювальний перформанс "Дрімота" про неможливість материнства під час війни
Про це Еспресо повідомили автори перформансу.
10 травня недобудований корабель-ресторан на Дніпрі біля селища Стайки стане сценою для танцівниці та хореографки Катерини Кузнецової. Глядачі побачать прем’єру танцювального site-specific перформансу "Дрімота". Site-specific - це напрям у мистецтві, в якому художники працюють з місцем розташування при плануванні й створенні художнього твору.
"Дрімота" — це історія, в якій розкривається неможливість материнства під час війни. А точніше заборона собі чи уявлення, що це неможливо зараз. Це особистий досвід авторки перформансу, який і досі трансформується.
"Покинутий корабель-ресторан, з’їдена іржею конструкція, що розповідає про мрії та очікування, яким не судилось справдитись, про щось, що стало неможливим", — поділилась Катерина.
Фото: надане пресслужбою
Робота є частиною проєкту "Памʼятати", що ініційований Платформою сучасного танцю. Мета проєкту через танець, хореографію та перформативне мистецтво привернути увагу до жінок, які проходять випробування війною, але не беруть участь у збройному протистоянні з ворогом. Це ті жінки, які "нічого особливого" не зробили для перемоги, а проте через втрати, емоційне виснаження, вимушену міграцію, неможливість жити "нормальним" життям є безпосередніми учасницями війни.
"Я люблю розповідати, в дитинстві вела щоденник, а зараз — танцюю. Я живу життя, яке в мене є. Воно сповнене великих подій, з якими маленькій людині не легко впоратись, тому я говорю через мистецький акт", - зазначила Кузнецова.
Фото: надане пресслужбою
Катерина — одна з чотирьох українських хореографок, що працюють над проєктом. Вона та Юлія Гришина працюють в Україні, Олена Чучко — в Італії, а Ніна Булгакова — у Фінляндії. Хореографки отримують натхнення та мотивацію до роботи з творчою командою, під кураторством Антона Овчиннікова (Україна) та Мейди Візерс (США). У фіналі кожна учасниця презентує сольний сайт-специфічний перформанс у своєму місті та створить відеоверсію для показу широкій глядацькій аудиторії. Прем’єрні покази відеоперформансів відбудуться вже в червні в Києві.
"Наша мета сьогодні — зберегти творчі та професійні зв’язки українських хореографів, підтримати та мотивувати їх до створення нових проєктів в Україні та за кордоном. В рамках цього проєкту ми налагоджуємо зв’язки з організаціями та установами, щоб кожна з робіт була побачена та підтримана місцевою спільнотою, — розповів президент асоціації "Платформа сучасного танцю", куратор проєкту Антон Овчінніков.
Катерина Кузнецова — хореографка, танцівниця, перформерка, випускниця Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (2015). З 2016 по 2022 рік працювала у "Київ модерн-балеті". У 2022 році разом із чоловіком Іллєю Мірошніченком заснувала INSHA Dance Company.
