/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F216%2F18328df21e721946f5f933c98cfd89d8.jpg)
В Україні активізувалися отруйні сколопендри: укус викликає температуру 40°C та опік шкіри
З настанням теплої погоди в Україні активізувалися отруйні сколопендри. Як повідомляють користувачі соціальних мереж, цих небезпечних членистоногих вже помітили у Южному. Про це пише Південне. City.
Фахівці зазначають, що поява сколопендр у нових регіонах може свідчити про зміну клімату. Глобальне потепління поступово змінює екосистему, створюючи сприятливі умови виживання видів, раніше характерних лише півдня країни.
На вулиці міста Південне на Одещині помітили незвичайну та агресивну багатоніжку, відому як сколопендра.
Цей несподіваний контакт із рідкісною твариною зафіксувала журналістка видання "Гривна", якій вдалося зробити фото, перш ніж сколопендра кинулася прямо на її камеру.
Сколопендра, довжиною близько 12-14 сантиметрів, виявилася не лише великою, а й вкрай агресивною. Тварина не тільки не злякалася людини, яка її фотографувала з відстані, а й рішуче атакувала об'єктив камери. При цьому агресивна тварина ще кілька метрів переслідувала кореспондентку, поки її не налякали машини на проїжджій частині.
Сколопендра - це тварина, а не комаха. Це безхребетні хижі отруйні тварини з класу губонога групи багатоніжки. Зазвичай вони живуть переважно у тропіках та субтропіках, в Україні зустрічаються у південних областях та Криму. Мають розмір до 10-15 см, тропічні види – до 30 см.
Вони полюють на дрібних комах та інших безхребетних, використовуючи для цього отруту, яка становить потенційну небезпеку і для людей.
Сколопендри люблять тепло, вологу та темні куточки, тому часто ховаються у щілинах, підвалах або навіть у житлових будинках. Проте останні роки свідчать: їхній ареал може розширюватися.
Укус сколопендри викликає сильний біль, почервоніння, набряк та відчуття печіння у місці поразки. У деяких випадках можуть спостерігатися запаморочення, нудота та головний біль. При індивідуальній непереносимості можлива алергічна реакція. У вкрай поодиноких випадках укус може призвести до смерті.
❗️При виявленні сколопендри краще не наближатися до неї та скористатися спеціальними засобами для виведення шкідників. У разі укусу слід негайно звернутися до лікаря.
