10 тонн людських кісток у «смітнику» на Подолі: чому їх не перепоховали і що трапилося з «київськими Помпеями»?
10 тонн людських кісток у «смітнику» на Подолі: чому їх не перепоховали і що трапилося з «київськими Помпеями»?

10 тонн людських кісток у «смітнику» на Подолі: чому їх не перепоховали і що трапилося з «київськими Помпеями»?

10 тонн людських кісток у «смітнику» на Подолі: чому їх не перепоховали і що трапилося з «київськими Помпеями»? - Фото 1

29 квітня на Подолі в Києві виявили людські рештки у пакетах: кістками та черепами було заповнено великий металевий контейнер на вулиці Сковороди, 9-Б. Відео спершу розійшлося телеграм-каналами, а згодом поліція підтвердила знахідку. Криміналісти та судмедексперт визначили, що це археологічні артефакти.

У заповіднику «Стародавній Київ» повідомили обсяги: понад 10 тонн.

Це переважно людські кістяки з розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Вони датуються переважно другою половиною ХІХ — початком ХХ століття. Таких кістяків — понад тисяча.

10 тонн людських кісток у «смітнику» на Подолі: чому їх не перепоховали і що трапилося з «київськими Помпеями»? - Фото 2

У соцмережах археологам закидають, що рештки не поховали. Інституту археології пояснює: КМДА витіснила установу з орендованих приміщень, і перемістила кістки у контейнер.

Будинок по вул. Сковороди, 9Б називали «київськими Помпеями», бо він упродовж багатьох років був головним осередком археологічних розкопок Подолу. Приміщення орендувала Подільська археологічна експедиція.

Починаючи з 2018 року підрозділ Департаменту охорони культурної спадщини КМДА — КНМЦ (Київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використання пам’яток) «витискав» археологів і остаточно виселив їх у 2021-му, стверджують в Інституті археології. У будівлі почалася ретаврація, що «обмежилась викопуванням ям навколо».

Кістки перенесли до металевого контейнеру, наданого Департаментом. Відповідно, археологи вже не мали доступу до цих решток.


Інститут археології зауважує, що наразі в Україні немає музейних антропологічних фондів, де можна було б зберігати такі рештки. Так чи інакше, ці кістки вже досліджені й наукового інтересу не мають.

Водночас археологи вважають, що єдиним виходом було б перепоховання решток, але це має погодити Міністерство культури. Поки що такі рештки вважаються частиною музейного фонду України.

  • #археологія
  • #Поділ

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader