/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Ffbb018f19cbcda259fded7317e48b77f.jpg)
50 гектарів біля Львівського аеропорту планують забудувати житлом. Як це вплине на летовище?
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Ffbb018f19cbcda259fded7317e48b77f.jpg)
Через плани забудови села Сокільники піді Львовом аеропорт імені Данила Галицького побоюється, що не зможе функціонувати: нові мешканці скаржитимуться на шум, а під’їзди буде заблоковано заторами.
Новий генеральний план села передбачає масштабну житлову забудову — понад 50 гектарів із майбутнім населенням близько 14 тисяч мешканців. Поблизу — безпосередньо в зоні шумового впливу — розташовано аеропорт «Львів». Проєктні рішення не погоджувалися з аеропортом.
Відтак, нові квартали зі школами та садочками опиняться у шумових зонах Б і В, де діє обмеження до 85 децибел вдень і до 80 децибел вночі. Санітарні норми допускають будівництво житла у таких зонах за умови застосування шумозахисних заходів. Але, як наголошує аеропорт, коли йдеться про 50 гектарів, то такі заходи забезпечити буде навряд чи можливо.
Аеропорт передбачає, що мешканці нового масиву почнуть скаржитися на шум і вимагатимуть обмежити польоти.
Генплан Сокільників також передбачає збільшення населення до 50 тисяч. Якщо у планувальників немає ідей, як забезпечити перевезення громадським транспортом такої кількості людей, то вулиці Кульпарківська та проєктована вулиця Ряшівська будуть заблоковані заторами з приватних автівок, що, в перспективі заблокує й доступ до аеропорту.
Після відновлення цивільного авіасполучення Львівський аеропорт має всі передумови для перетворення на великий транспортний хаб Західної України.
Львівська мерія обурена
«Сокільники хочуть увести 158 гектарів у межі села. Це автоматично дозволить їм збудувати п’ять нових житлових кварталів уздовж злітної смуги аеропорту. Мова про додаткові 1,3 мільйона квадратних багатоквартирного житла замість сільгоспугідь. Унаслідок цього Львів отримує в сусіди не село Сокільники, а такий собі райцентр на 50 тисяч мешканців», — заявляє заступник мера Львова Любомир Зубач.
Він додає, що за генпланом Сокільників, проєктна площа Львова має зменшитися на 1,3 гектара.
«Житлова забудова в зоні акустичного впливу — це не просто помилка. Це — ризик для здоров’я тисяч людей і загроза майбутньому стратегічного об’єкта державного значення», — коментує міський голова Львова Андрій Садовий.
Що кажуть Сокільники?
Голова Сокільницької сільради Тарас Сулимко стверджує: ще у 2015 році проєктні межі погодили зі Львовом та іншими сусідніми громадами.
Він також зазначає, що генеральний план Львова свого часу передбачав будівництво великого житлового масиву в цьому ж районі.
Сулимко запевняє, що генплан передбачає будівництво шкіл, садочків, лікарень і ТРЦ, також нову транспортну мережу, яка «не змусить львів’ян боятися “навали” сусідів».
- #аеропорт
- #Забудова
- #Львів
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
