/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F201%2F29a367a835a1032d777d4e376ab8a2dd.png)
Відчути Львів: 5 книжок, які влаштують читачам прогулянку містом
Що варто знати про Львів: його архітектуру, відомих особистостей, історію та культуру?
Ми зібрали пʼять книжок про місто та його жителів — вони допоможуть читачам поринути в невелику подорож.
«Готелі старого Львова», Денис Мандзюк
Готелі часто не цікавлять туристів і туристичних агентів за межами свого основного призначення — бути притулком на ніч. Але під їхніми фасадами кипить цілком своя історія видатних людей, пригод, радощів і розчарувань.
У «Готелях старого Львова» Денис Мандзюк розкриває історію найбільш туристичного міста України крізь призму його гостей — від початку ХІХ до середини ХХ століття.
«Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», Філіп Сендс
Коли відомий юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові, то вирішив, що це також нагода відкрити місто свого дідуся, який не любив розповідати про минуле.
Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі? Вибудовуючи подорож-медитацію, автор знаходить несподівані відповіді на питання про свою сім’ю.
«Дім для Дома», Вікторія Амеліна
Пудель на ім’я Дом розповідає історію родини — старого полковника та кількох поколінь жінок. І пес, і люди почуваються ніяково у невеличкій львівській квартирі, де жив раніше... Яка різниця хто? Камені не розкажуть. Або розкажуть — якщо маєш собаче чуття. Та хіба є історії, які допоможуть — полковнику зі сходу України чи хоча б його псові — нарешті відчути себе вдома у Львові 90-х?
Вікторія Амеліна зосереджує увагу на трьох поколіннях родини Ціликів під час повільного й болісного розпаду СРСР.
Авторка видала книжку 2017 року, а після повномасштабної російсько-української війни розслідувала злочини російської армії на окупованих і пізніше звільнених територіях у межах правозахисної організації Truth Hounds. Вікторія Амеліна була тяжко поранена внаслідок ракетного удару по центру Краматорська. Вона померла в лікарні Дніпра.
«Єврейська архітектурна спадщина Львова», Юрій Бірюлов
Що ми знаємо про єврейські пам’ятки Львова? У монографії йдеться про 440 обʼєктів міста з XVI століття до 1939 року — автор розповідає про призначення споруд, їхніх архітекторів, а також про відомих особистостей, повʼязаних з цими будівлями.
Наукове дослідження структуроване за п’ятьма блоками, а наприкінці має біографічний словник львівських єврейських архітекторів та будівничих з докладною бібліографією.
«Львівська книга», Роман Іваничук
У «Львівській книзі» Романа Іваничука — твори, об`єднані темою рідного міста: візія «Смерть Юди» та есей «У львівській обителі муз».
Також автор змальовує середньовічний Львів у романі «Манускрипт з вулиці Руської». Роман Іваничук розповідає в яскравих подробицях про міське життя кінця ХVІ — початку ХVІІ століть та воскрешає перед читачем період перших братських шкіл, в яких зароджувалися ідеї визвольної війни майбутньої Хмельниччини.
