8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові
8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові

У перший вікенд травня ми зібрали найцікавіші мистецькі події у Київі та Львові: арт маркети, де можна придбати сучасне мистецтво, виставки концептуального мистецтва та цікаві фотопроєкти.

Арт Маркет сучасного мистецтва

Галерея "Лавра", 2-4 травня

На один вікенд в галереї "Лавра" зберуть найкращі проєкти українських та міжнародних галерей: аукціонний дім Goldens, галереї "НЮ Арт", Dymchuk Gallery, Mironova Gallery, Галерея РА тощо. Також на заході будуть представлені роботи українських художників, мистецтво яких відомо й за межами батьківщини — Анатолія Криволапа, Олега Голосія, Дмитра Кавсана, Ігоря Гусєва, Олександра Ройтбурда, Івана Марчука, Василя Цаголова, Давида Бурлюка, Миколи Глущенка, Романа Сельського, Тетяни Яблонської.

Ця подія — гарна нагода познайомитися із сучасним мистецтвом та спробувати себе у колекціонуванні.

The Naked Storage

2-4 травня, вул. Золотоворітська, 2, 1-й підʼїзд (вхід з вулиці), 4-й поверх

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 1
Автор – Павло Маков

Київська галерея The Naked Room анонсує відкриття сховища для вільного відвідування та запрошує в гості до The Naked Storage на перший публічний захід у просторі. На честь відкриття команда галереї влаштовує поп-ап маркет, під час якого представить роботи найвідомших митців, серед них Павло Маков, Тарас Ковач, Марія Василенко, Каріна Синиця, Даша Чечушкова, Антон Саєнко, Дарʼя Молокоєдова, Тетяна Кремень.

"Поп-ап на Золотоворітській — це триденний маркет демократичних позицій від улюблених художниць та художників The Naked Room у новому сховищі-салоні, як ми жартома називаємо це місце. А ще — важлива нагода попрацювати з новими для нас авторками, за практикою яких останнім часом ми уважно слідкуємо і хочемо познайомити з нею наших колекціонерів", — коментують Лізавета Герман та Марія Ланько.

Інсталяція Барбари Крюгер

Київський вокзал, 1 травня – 14 липня

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 2
Барбара Крюгер, Без назви (Ще одне знову), 2025, потяг "Інтерсіті", Укрзалізниця, Київ. Надано художницею, RIBBON International, Укрзалізницею та Sprüth Magers. Фото: Віталій Галанжа

Одна з найвідоміших мисткинь у світі Барбара Крюгер створила інсталяцію в Україні, перетворивши потяг "Інтерсіті" на артоб'єкт. Інсталяції Барбари Крюгер була презенована на київському залізнічному вокзалі за ініціативи ллатформи RIBBON International у співпраці з Укрзалізницею. Художниця нанесла на український потяг пронизливі поетичні рядки: 9 вагонів курсуватимуть Україною, від Києва і до прифронтових міст та Краматорська. Також інсталяцію можна час від часу побачити на території київського вокзалу.

Інсталяція присвячена українцям, що пори війну продовжують щоденний невпинний рух уперед.

"На згадку майбутнім. Жертовність". Виставка Крістіни Отчіч-Черняк

Eye Sea Gallery, з 1 по 25 травня

Молода українська мисткиня Крістіна Отчіч-Черняк працює з живописом, графікою, скульптурою та вуличним мистецтвом. Її нова персональна виставка досліджує складні теми нерівності, травм війни, екзистенційних питань, гуманізма та фемінізма через вразливий і тонкий живопис авторки.

Fractured Tomorrows

Dymchuk Gallery, з 8 травня по 22 червня

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 3
Дмитро Євсєєв. Перший подих після воскресіння, 2017

Dymchuk Gallery представляє виставковий проєкт Fractured Tomorrows, до якого увійшли живописні роботи та обʼєкти українських художників: Дмитра Євсєєва, Миколи Лукіна та Юрія Пікуля.

Проєкт зосереджується довкола ситуації невизначеності в умовах війни та відчуттях, що виникають у час, коли звичні опори — особисті, суспільні, візуальні — зникають. Роботи передають умовний стан після розлому, коли зв'язок між теперішнім і майбутнім втрачає чіткість, а звична уява про розвиток подій — більше не працює.

"Мій музей"

Музей Ханенків, з 15 травня по 15 червня

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 4
Автор – Вадим Шамков

До Дня музеїв у Києві відкриється проєкт про закулісся музейного життя. ЇЇ автор Вадим Шамков — фотограф та експозиційний дизайнер Національного художнього музею Литви. За останні роки він оформив сотні творів для виставок, створених на основі колекцій українських музеїв, а як фотограф зробив тисячі кадрів музейного повсякдення. На виставці "Мій музей" покажуть два цикли світлин Вадима Шамкова: цикл "Люди працюють" про магію музейного бекстейджу та цикл автопортретів "Клуб борід і вусів".

"ПроЗорі"

Український Дім, 22 травня-29 червня

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 5
Ернест Котков і Валерій Ламах біля керамічного панно "Дніпро — торгівельний шлях" у залі очікування Київського річкового вокзалу

Виставка "ПроЗорі" досліджує творчість культових київських художників – Федора Тетянича, Валерія Ламаха, Ади Рибачук і Володимира Мельніченка (АРВМ), Флоріана Юр’єва.

Проєкти цих митців-монументалістів сформували обличчя післявоєнного Києва. Сформовані під час відносної лібералізації часів відлиги, вони стали свідками транзиту від емоційного режиму щирості ранніх 1960-х до застійного "окостеніння" системи влади у 1970-х, коли поряд із офіційним життям, з його формальними статусами й державними замовленнями, утворюється "задзеркалля" – території творчості поза жорсткими ідеологічними рамками. Мова мистецтва цього часу стає ускладненою, закодованою. Кожен із цих художників створює як власну символьну систему – свого роду тайнопис, так і власну філософію, що виходила за рамки суто мистецького дискурсу. Художники рефлексують на теми безмежності, вічності, циклічності часу, життя та пам'яті, тотожності макро- та мікрокосму.

"Раціо". ВиставкаТамари Грідяєвої та Назара Симотюка

Львів, Центр інтелектуального мистецтва Меркурій, до 25 травня

8 найцікавіших виставок травня у Києві та Львові - Фото 6

У львівському Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій триває виставка митців Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка. На ній представлені об’ємні просторові інсталяції та яскраві рельєфи, створені із пофарбованих дерев'яних нагелів. З більшістю творів відвідувачі можуть взаємодіяти: пересувати та утворювати інший вигляд. Виставка досліджує ідею раціональності як естетичної та світоглядної моделі, де головну роль відіграють логіка, функціональність, чистота форми і мінімалізм.



Источник материала
loader