Вчить вишивати й співати українських пісень: бібліотекарка з Дніпрорудного на Запоріжжі проводить в Ірландії майстер-класи для іноземців
Вчить вишивати й співати українських пісень: бібліотекарка з Дніпрорудного на Запоріжжі проводить в Ірландії майстер-класи для іноземців

Вчить вишивати й співати українських пісень: бібліотекарка з Дніпрорудного на Запоріжжі проводить в Ірландії майстер-класи для іноземців

Про це повідомила пресслужба Запорізької ОДА.

До повномасштабного вторгнення Росії Вікторія Кисельова 25 років присвятила роботі в Дніпроруднівській міській бібліотеці сімейного читання. Це була не просто робота, а справжнє покликання: вона організовувала театралізовані вистави, конкурси, різноманітні майстер-класи, використовуючи бібліотеку як простір для творчості.

Коли місто Вікторії окупували російські загарбники, вона разом з сестрою виїхала до Ірландії та оселилась у місті Кенмер - невеличке туристичне містечко, з населенням  2500 людей, яке радо надало прихисток приблизно  800 українцям. Там, спільно з представниками української громади, вона організовує заходи, спрямовані на популяризацію української культури.

Читайте також: Експерт Воскобойник назвав основні фактори, які впливатимуть на тих, хто захоче повернутися в Україну

"Ірландці дуже щирі та привітні люди, яким болить те, що зараз відбувається в Україні. Для української громади створені всі умови для інтеграції в ірландське суспільство. Це і безплатні курси з англійської мови, і відвідування всіляких активностей: занять із флористики, уроків гри на укулеле, курсів з кераміки, малювання, в’язання, занять спортом, приготування їжі", – розповіла вона.

Вікторія Кисельова відвідує Сімейний ресурсний центр у Кенмері. У неї та інших представників української спільноти "Bridge Kenmare" виникла ідея організувати зустріч українських та ірландських майстринь для обміну  традиціями та досвідом. 

Читайте також: "Можемо розраховувати на повернення третини": академік Лібанова про репатріацію жінок з-за кордону у разі закінчення війни

"В короткий термін наші дівчата мобілізували всі сили та вишили декілька робіт для виставки, підготували цікаві матеріали про традиційну українську вишивку хрестиком. Ми з сестрою, Людмилою Драгниш, розповіли та продемонстрували фото- та відеоматеріали про наш дніпроруднівський вишитий рушник-рекордсмен, який до війни був занесений до Книги рекордів України. Місцеві жінки були у захваті. Натомість ірландські майстрині продемонстрували нам техніку плетіння ірландського мережива", – зазначила жінка.

Захід пройшов успішно, у результаті чого Сімейний ресурсний центр Кенмера надав Вікторії та її сестрі можливість та матеріали для проведення майстер-класів з вишивки. Так було створено гурток "Вишиванка". 

Крім вишивки, Вікторія Кисельова проводить заняття з плетіння з джутової мотузки. Також було ініційовано створення аматорського хору української пісні "Вишиванка". Хор, до складу якого входять як українці, так і ірландці, виступає в місцевій церкві.

  • Після завершення війни повернутися в Україну можуть до 70% біженців. Головними передумовами для цього є безпека, а також зміни та розвиток держави.


Источник материала
loader