Міські служби досі не знайшли альтернативи великому сміттєзвалищу під Києвом
Міські служби досі не знайшли альтернативи великому сміттєзвалищу під Києвом

Міські служби досі не знайшли альтернативи великому сміттєзвалищу під Києвом

Міські служби досі не знайшли альтернативи великому сміттєзвалищу під Києвом - Фото 1

У інтерв’ю для проєкту «Київ FM» та «Вечірнього Києва» Андрій Грущинський, голова ПАТ «Київспецтранс», розповів про стан міського сміттєзвалища – полігону №5 в с. Підгірці.

За його даними,кияни щороку продукують понад мільйон тонн сміття, і проблема його утилізації стає все гострішою і попри рішення Київради закрити полігон №5 до 2025 року, він досі працює, бо немає інших місць для вивозу відходів.

В Україні щорічно утворюється близько десяти мільйонів тонн сміття, з яких понад мільйон тонн припадає на Київ і більше ніж 700 тисяч тонн з цього обсягу у 2024 відправилось на полігон №5. 

Взагалі у столиці працює два полігони: №5 у Підгірцях та №6 у Голосіївському районі. Останній знаходиться у кращому стані ніж той, що в Підгірцях, оскільки він приймає будівельне та великогабаритне сміття, яке не гниє і не викликає запаху, а полігон №5 займається «побутовими відходами».

Зазначимо, що полігон №5 був спроєктований і побудований відповідно до державних будівельних норм.​ Він має протифільтраційний екран, що запобігає потраплянню фільтрату в ґрунтові води. Існує дренажна система для збору фільтрату, каналізаційно-насосні станції для його перекачування та система очистки, яка складається з п’яти модулів. Три з них були збудовані в останні шість років і дозволяють обробляти до 600 кубометрів фільтрату на добу.​ Крім того, полігон оснащений системою збору полігонного газу з генерацією електричної енергії.

Полігон №5 належить територіальній громаді Києва, і місто інвестує в його модернізацію та екологічну безпеку, але він все ще залишається єдиним на велику громаду міста та області й у нього є свої ліміти. Керівництво полігону неодноразово зверталося до влади Київської області з проханням знайти альтернативні ділянки для нового полігону або сміттєпереробного заводу.

Але альтернативну локацію все ще не знайшли, не дивлячись на те, що ще у 2018 році Київрада ухвалила рішення про поетапне закриття полігону №5 до 2025 року. Також нагадаємо, що заступник голови КМДА Петро Пантелеєв ще у 2020 році наголосив, що полігон майже вичерпав свій ресурс.

П’ять років тому полігон вже припинив захоронення відходів на частині своїй території й зараз займається рекультивацією локації. Процес має завершитися до кінця 2025 року. Після рекультивації частина полігону перетвориться на зелений пагорб.

Одночасно триває реконструкція та технічне переоснащення другої частини полігону карти. До речі, навіть після закриття полігону міська громада, як його власник, зобов’язана утримувати його в безпечному стані, що включає оплату електроенергії для насосів, закупівлю реагентів для очищення фільтрату та інші витрати.

Андрій Грущинський, також відповів на критику щодо того, що система очищення фільтрату не справляється і токсичні речовини потрапляють у ґрунт,. Він зазначив, що як посадова особа несе відповідальність за стан полігону і повинен гарантувати, що жодні шкідливі речовини не потраплять у навколишнє середовище. З 2016 року на полігоні реалізують заходи для перетворення його на екологічно безпечний об’єкт, який не шкодить довкіллю та людям. Він також додав, що живе з родиною за 500 метрів від полігону, тому має особисту мотивацію і пообіцяв рідним, що з часом замість сміттєзвалища вони побачать зелені пагорби.

  • #Київ
  • #Сміттєзвалища

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader