/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F9fe6ad93b4540357d33f30f59d25c1bf.jpg)
Культура має бути інтегрована в проєкти відбудови України - Точицький
Як повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, про це сказав очільник міністерства Микола Точицький під час зустрічі міністрів культури Нордичних та Балтійських країн, передає Укрінформ.
Як зазначив Точицький у своєму виступі, післявоєнне відновлення України повинно включати сектор культури як важливу складову соціально-економічного розвитку країни.
«Нові культурні простори, збереження рухомої та нерухомої спадщини, підтримка креативних індустрій та інтеграція культури в оновлення інфраструктури й міське планування допоможуть створити привабливі середовища, де люди почуватимуться комфортно, безпечно і матимуть бажання повернутися», — зазначив він.
Міністр наголосив, що на Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі особлива увага буде приділена питанням культури, і важливо, щоб саме культура була пріоритетом у процесах відновлення країни.
Він закликав до реалізації Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору, зокрема її основних напрямків — Фонду спадщини України, Коаліції з боротьби з незаконним обігом культурних цінностей України та Платформи культурного відновлення.
Очільник МКСК поінформував європейських колег про втрати культурного сектору України внаслідок російської воєнної агресії та міжнародні оцінки для її відновлення.
Крім того, він підкреслив, що Росія не припиняє атаки на українську культурну спадщину, зокрема на об’єкти, що перебувають під посиленим захистом ЮНЕСКО. Відтак, Україна ініціюватиме дискусію щодо дієвості міжнародно-правових механізмів захисту культурних цінностей в умовах збройного конфлікту та відповідальності.
«Це є спільною комплексною задачею, аби жодна країна-агресор не могла відчувати безкарність», – наголосив міністр.
Попри триваючу агресію, Україна продовжує зусилля щодо збереження і відновлення культурної спадщини, впроваджуючи нові правові механізми захисту, адаптовані до законодавства ЄС, розбудовуючи цифрову інфраструктуру культурного сектору та організовуючи евакуацію культурних цінностей.
Точицький закликав партнерів до продовження політики санкцій щодо осіб, які вчиняють злочини проти української культури.
У заході взяли участь міністр науки та культури Фінляндії Марі-Лєни Талвітіє, міністр культури Королівства Швеція Паріса Лільєстрандт, міністр культури та рівності Норвегії Любна Джаффері, міністр культури Королівства Данія Якоб Енгель-Шмідт, міністр культури, інновацій та вищої освіти, а також міністр Північного співробітництва Ісландії Логі Ейнарссон, міністр культури Естонської Республіки Хейді Пурга, міністр культури Литовської Республіки Шарунас Бірутіс та міністр культури Латвійської Республіки Агнесе Ласе, Генеральний секретар Ради міністрів Нордичних країн Карен Еллеман.
Як повідомляв Укрінформ, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив із гендиректоркою і CEO Шведського радіо, віцепрезиденткою Європейської мовної спілки Сіллою Бенке формування критичного мислення для протидії пропаганді РФ.
Фото: МКСК
