/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F96cfc001427b3de2024729e5d8e00fa4.jpg)
У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії: перелік переможців
Про це йдеться на сайті премії.
У категорії "Художня література" перемогу здобув роман "Джеймс" Персіваля Еверетта. Вказано, що це досконале переосмислення "Гекльберрі Фінна", яке дає можливість проілюструвати абсурдність расової вищості та по-новому поглянути на пошуки сім'ї та свободи.
У номінації драма перемогла п'єса "Мета" Брандена Джейкобс-Дженкінса, яка показує складну динаміку та спадщину афро-американської сім'ї з вищого середнього класу, голова якої був ключовою фігурою в Русі за громадянські права. Зазначено, що у п'єсі вміло поєднано драму і комедію, аби поставити під сумнів те, що різні покоління розуміють під поняттям "спадщини".
Серед "Біографій" премію здобула книжка "Кожна жива істота: Велика і смертельна гонитва за пізнанням усього живого" Джейсона Робертса. У ній йде мова про Карла Ліннея та Жоржа-Луї де Бюффона, сучасників 18 століття, які присвятили своє життя виявленню та опису таємниць природи й продовжують впливати на те, як ми пізнаємо світ.
У номінації "Історична книжка" Пулітцера отримала Едда Л. Філдс-Блек за книжку "Комбі: Гаррієт Табмен, рейд на річці Комбі та свобода чорношкірих під час громадянської війни", у якій йдеться про повстання рабів, яке визволило 756 невільників за один день. Авторка переплітає військову стратегію та сімейну історію з переходом від рабства до свободи.
У номінації "Мемуари або автобіографія" відзначили "Годування привидів: Графічні спогади" Тесси Галлз - літературний твір і відкриття, ілюстрації якого оживляють три покоління китайських жінок - авторку, її матір і бабусю, а також досвід травми, що передається разом із сімейними історіями.
У номінації "Загальна документальна література" переміг Бенджамін Натанс з твором "За успіх нашої безнадійної справи: Багато життів радянського дисидентського руху".
Пулітцерівською премією нагородили також у категоріях "За служіння суспільству", "За висвітлення місцевих новин", "За видатне розслідування", "За роз'яснювальний репортаж", "За видатну подачу сенсаційного матеріалу", "За розкриття національної теми", "За міжнародний репортаж", "За нарис", "За коментар", "За художню критику", "За редакційний коментар", "За карикатури", "За новинну фотографію", "За художню фотографію", "За видатний музичний твір" та "За вірші". З повним переліком переможців можна ознайомитися за посиланням.
- 10 травня 2022 року у США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії, відзначивши при цьому журналісток і журналістів України.
