/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F163%2Fcc99e626bd6ede7f0445dd3c5f030234.png)
«Рідкісний ресурс»: тема та візуальна концепція 22 Docudays UA
Тема цьогорічного фестивалю – «Рідкісний ресурс». Вона виникла з асоціацій і роздумів щодо угоди України й США про рідкісноземельні метали. У нас і справді є, що викопати. А ще у нас є унікальні чорноземи. А також є ресурси, які не викопаєш, але вони не менш цінні за метали.
Один із таких ресурсів – відомий в Європі лікувальний курорт Куяльник на Одещині – досліджує ірландський режисер Гара О’Рурк. Його фільм «Санаторій» відкриє 22-й Docudays UA і вже у стрічці ми побачимо, що рідкісні ресурси України – це також наші громадян(к)и, медики/-ині, які під обстрілами лікують і повертають до життя людей. Цей фільм розпочне тематичну дискусію про те, що ж таке рідкісні ресурси України й інших країн.
Разом з режисер(к)ами інших чотирьох фільмів тематичної програми («Американська пастораль» Убері Едлер, «Оаза» Тамари Урібе та Феліпе Моргадо, «Країна паперів» Маріон Бое, «Лагуна воїна» Пабло Альвареса-Меси) ми будемо говорити про ресурси як силу для творення суспільства на основі партисипативної демократії, коли громадян(к)и беруть активну участь у прийнятті рішень та творенні змін у своїх громадах і загалом у країні, а не тільки делегують цю роботу.
Українці й українки, як ніхто інші, впродовж усієї своєї історії демонструють світові високі зразки такої партисипативної демократії. Ми будемо говорити про боротьбу за європейське майбутнє нашої держави. Про потребу розвивати й підтримувати громадську активність, реформувати соціальні інститути й державні політики. Про зміцнення сил на опір ворогу, про горизонтальну співдію у повсякденному житті – задля Перемоги.
«Цьогоріч ми звернулись до естетики народного наїву. Художників і художниць, що захоплюються красою наших природних багатств, бачать їх і не можуть втриматись, щоб не малювати. Він і про щирість, і про неповторну культуру народу, повноту життя і кольорів, і про нашу суб’єктність також. Ми запросили до співпраці художника Олександра Грехова. Скатертина, кавун, хлібина, букет – це зізнання в любові до рідної землі, її родючості, творчої енергії людей, які тут живуть. Скриня з рідкісноземельними мінералами – елемент із новітньої історії, який може стати символом нашого успіху та гарантій безпеки», – коментує Роман
Бондарчук, артдиректор Docudays UA. Дизайн постера виконала Даша Подольцева.
Нагадуємо, що 22 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року. Придбати фестивальний абонемент можна за посиланням. Для представників і представниць кіноіндустрії передбачена окрема акредитація.
