«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами
«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами

«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами

«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами - Фото 1

Розквіт мозаїк як монументального мистецтва в України припав на радянські роки, однак все частіше у публічному просторі з’являються й сучасні твори в цій техніці. Один із останніх прикладів — мозаїка на фасаді торгового центру Obriy Trypil у місті Українка на Київщині.

Ескіз для мозаїчного панно площею 160 квадратних метрів на вулиці вулиці Соснова 5 створила Анастасія Лелюк. Команда з 5-9 художників працювала над ним із листопада по березень, йдеться в інтерв’ю Harper’s Bazaar з авторами.

«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами - Фото 2

«Здається, це найбільша монументалка часів незалежності», — зазначає культурна менеджерка та співкураторка проєкту Тетяна Тадай, до якої звернувся девелопер із пропозицією створити мозаїку. До проєкту згодом долучилися компанії «Агромат» та Alterra Group, які раніше співпрацювали з Тадай.

«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами - Фото 3

Натхненням для ескізу стала трипільська тема, яка, на думку художників, висвітлює локальну історію — село Трипілля розташоване поруч з Українкою. Орнаменти та малюнки відсилають до ритмів трипільської кераміки.


Ініціатори запросили охочих долучатися до роботи за донат. Так зібрали 45 тисяч гривень, більшу частину яких передали майстерні дронів художниці Маргарити Половінко — вона загинула на початку квітня цього року.

Деякі мешканці Українки допомагали викладати мозаїку за донат. Дехто з місцевих казав, що все дуже гарно, а хтось — що виглядає по-радянськи, а один раз приліпили жуйку на колону.

«Найбільша мозаїка часів незалежності»: на Київщині створили панно за трипільськими мотивами - Фото 4

«Цей проєкт створює противагу випадкам руйнування монументального спадку — і це для мене головна цінність, хочу вірити, що далі буде тільки краще», — каже Анастасія Лелюк.

  • #Мозаїка

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Источник материала
loader