/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F43789ddc389cb1320b2abfd7c8d89662.jpg)
У Миколаєві відкрилася виставка світлин на полотнах «Німецький слід в історії України»
Про це повідомляє Миколаївський обласний художній музей імені Верещагіна у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"У стінах Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна відкрилася незвичайна й глибоко символічна виставка фотографій на полотнах — «Німецький слід в історії України». Це не просто мистецький проєкт — це мандрівка у часі, крізь архітектурну пам'ять міст, де залишили свій відбиток етнічні німці: Дніпра, Одеси, Києва та Мукачева", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на виставці представлено 45 унікальних фоторобіт, кожна з яких розповідає про долю будівель, храмів, кварталів — немов відкриває двері у давно забутий світ, де історія і культура переплітаються з особистими долями людей.
«Ця виставка стала можливою завдяки багаторічному проєкту “Зустріч поколінь” (2006–2023), який зібрав навколо себе талановитих митців різного віку та досвіду. Але найголовніше — такі події об’єднують людей різного походження, різних національностей. Вони допомагають побачити в культурній спадщині не розбіжності, а спільні цінності", - сказав директор музею Сергій Росляков.
Проєкт об'єднав митців різних поколінь — від юних аматорів до визнаних майстрів — усіх, хто має німецьке коріння і бажання зберегти духовну присутність свого народу в українському культурному просторі. А його ідейною натхненницею стала Ангеліна Шардт — етнічна німкеня, президентка Асоціації німців України, членкиня президії Ради німців України.
Під час відкриття виставки гості мали змогу переглянути короткометражний фільм про архітекторів Миколаєва, які створили унікальне обличчя міста, зокрема й ті, чиї імена пов’язані з німецькою спільнотою.
Як повідомлялося, у Миколаєві стартував проєкт «На всі смаки!», приурочений до Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття, під час якого миколаївці знайомитимуться з народним епосом та гастрономічною спадщиною етнічних спільнот, які проживають на території області.
Фото: Миколаївський обласний художній музей імені Верещагіна
