У Всесвітній день вишиванки: засновниця свята Леся Воронюк у Вашингтоні презентує колекцію "Окупована спадщина"
У Всесвітній день вишиванки: засновниця свята Леся Воронюк у Вашингтоні презентує колекцію "Окупована спадщина"

У Всесвітній день вишиванки: засновниця свята Леся Воронюк у Вашингтоні презентує колекцію "Окупована спадщина"

Про це Леся Воронюк повідомила у відео з Вашингтону.

"Друзі. Вітання із Всесвітні днем вишиванки з Вашингтона. Сьгодні у нас важлива культурна місія. Сьогодні презентуємо колекцію відтворених український строїв з тимчасово окупованих територій, а також наші книги", – повідомила вона.

За словами Лесі Воронюк, впродовж тижня презентації відбудуться також у інших найбільших містах США.

"Культура і правда – аргументи, які врешті перемагають", – додала вона.    

Одна з книг, які презентують у Вашингтоні – "Вишиті сорочки Луганщини".

"Це видання — один із голосів нашої області, яка сьогодні бореться не лише за землю, а й за свою культурну душу! У книзі зібрано понад 100 одиниць традиційного вбрання з різних куточків Луганщини: вишиванки, які колись одягали на весілля, свята, в поле чи до церкви. Їх врятували, дослідили й зберегли. Тепер вони свідчать про те, що Луганщина – українська. І завжди була такою", – написали про видання на сторінці Шульгинської сільська військова адміністрації.

У колекції також відтворені строї з Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Криму.

Історія запровадження дня вишиванки

День вишиванки, який традиційно святкують у третій четвер травня, досі не має статусу офіційного свята. Ідея започаткувати день, коли усі б одночасно одягли свої вишиванки виникла у буковинки Лесі Воронюк спонтанно.  У 2006 році один з одногрупників Лесі Воронюк, яка на той час була студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прийшов у вишиванці. Тоді у неї виникла ідея запропонувати одногрупникам та студентам обрати якийсь один день і всім разом прийти у вишиванках. Тоді її ініціативу підтримали кілька десятків студентів та викладачів, усі вони одночасно прийшли на навчання у вишитих сорочках. У перші роки день вишиванки масово відзначали лише у Чернівцях, але поступово ідея розрослася до всеукраїнського, а потім і всесвітнього рівня.

Нині Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, адже до нього долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. І передовсім воно покликане зберігати та популяризувати народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.


 
 



Источник материала
loader