У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні»
У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні»

У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні»

У Центрі Анни Київської, розташованому в церкві Бориса і Гліба французького міста Санліс, відкрили виставку львівського художника Данила Мовчана «Біблійна битва. Війна в Україні»

В експозиції представлені 35 акварелей, які автор почав писати після початку повномасштабного вторгнення РФ та продовжує досі, передає кореспондент Укрінформ.

«Виставка може зацікавити на лише українців, а й французькі музеї та галереї, оскільки є дуже якісною сучасною інтерпретацією традиційного українського іконопису. Акварелі створені через призму емоцій, які викликають в мирної людини події війни. Вона є справді дуже образною, і образи ці дуже високого мистецького рівня», - розповіла кураторка виставки Олеся Домарадзька з галереї «Зелена канапа».

У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 1У Франції в Центрі Анни Київської відкрили виставку «Біблійна битва. Війна в Україні» / Фото: Сергій Молшенко

У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 2У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 3У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 4У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 5У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 6У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 7У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 8У Франції відкрилася виставка «Біблійна битва. Війна в Україні» - Фото 9

Львів’янин Данило Мовчан використовує особливу стилістику, створюючи сакральні образи. Його твори стали ілюстраціями книг, аватарками у соцмережах, шпалерами конференцій і форумів про Україну. Вони друкуються у десятках закордонних медіа, виставляються у важливих мистецьких експозиціях.

Серія акварелей «Війна в Україні» взяла участь у багатьох виставках в європейських музеях та галереях. Але вперше в такому обсязі представлена саме у Франції.

«Французи бачать цю війну через телевізор, через новини, через соціальні мережі. Але мова мистецтва має інший, потужний вплив. І цей щоденник війни відображає боротьбу українського народу як біблійну боротьбу добра і зла. Наскільки наш народ є солідарним та сильним, настільки це зло - нікчемне. І добро, яке уособлюють українці, - воно, як і в Біблії, має перемогти», - розповіла співзасновниця Центру Анни Київської Вікторія Гринчишин.

Вона поділилася, що мріє, аби ці роботи виставили у великому французькому музеї чи галереї на огляд якомога більшої кількості людей.

Читайте також: У Бодрумі відкрилася виставка робіт українських художників

Додамо, що відкриття «Біблійної битви. Війна за Україну» відбулося у День Анни Київської, який відзначали в Санлісі в неділю. Подивитись експозицію можна упродовж наступних двох тижнів під час церковних мес, а також за попередньою домовленістю про зустріч з керівницями центру Анни Київської.

Як повідомлялося, у французькому місті Санліс, що неподалік Парижа, відбулися щорічні урочистості на честь королеви Франції Анни Київської – доньки Ярослава Мудрого, яка є символом глибоких історичних зв’язків між Україною та Францією.



Источник материала
loader