/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F8625505188ab27de3276643477c11336.jpg)
Львів попрощався з поетом Ігорем Калинцем. Його поховали на Личаківському цвинтарі
Про це з місця події повідомила кореспондентка "Еспресо" Ірина Давосир.
Видатного українського поета і дисидента Ігоря Калинця поховали на Личаківському кладовищі під пісню "Зродились ми великої години"
Загальноміська церемонія прощання з Ігорем Калинцем на площі Ринок
Загальноміська церемонія прощання з Ігорем Калинцем на площі Ринок почалася після прощання з поетом в Соборі св. Юра. Сурмач виконав мелодію "Повіяв вітер степовий", оскільки Ігор Калинець захоплювався повстанськими піснями.
"Тато насамперед поет, - каже донька Ігоря Калинця Звенислава Калинець-Мамчур. - Тому я закликаю: маєте хвильку часу - читайте його поезію. Читайте видання його спогадів "Колесо фортуни". Бо зараз трошечки бракує тиші, осмислити до кінця. Втрата дуже величезна... І не тільки для родини, а для всіх нас..."
Після загальноміського прощання на площі Ринок похоронна процесія перемістилася на Личкаівський цвинтар.
У Соборі святого Юра у Львові попрощалися з поетом Ігорем Калинцем
1 липня в Архикатедральному Соборі святого Юра попрощалися з великим українцем Ігорем Калинцем. Лауреат численних нагород і відзнак (зокрема, премій імені Т. Шевченка, Митрополита Андрея Шептицького, імені Василя Стуса та інших), поет, політв'язень і дисидент Ігор Калинець був великим поетом і моральним авторитетом для покоління сучасників.
"Розмовляв з Ігорем Калинцем, брав у нього інтерв'ю, був захоплений його особистістю, а головне його віршами, - згадує український журналіст і народний депутат Микола Княжицький. - Він колись перестав писати і мені було шкода і боляче. Бо для мене це один з найбільших українськимх поетів не лише ХХ -ХХІ століття, а загалом за всю нашу історію. Я захоплююся його постаттю, бо це була людина, яка боролася за Україну і українців тоді, коли здавалося, що жодної надії на перемогу немає. І вони перемогли. Завдяки цій їхній перемозі тоді, ми перемагаємо зараз і обов'язково вистоїмо. Ігор Калинець не любив, коли його називали дисидентом. Він казав: "Я націоналіст. а не дисидент". Націоналіст в хорошому розумінні. Не тоді, коли принижуєш інші нації, а коли борешся і захищаєш свою націю, коли віддаєш цьому життя. Тому це дуже велика втрата справжнього титана українства".
Після прощання у соборі св. Юра о 13:30 відбувається загальноміська церемонія прощання біля Ратуші у центрі міста, звідки уся процесія вирушить на поминальне віче та захоронення поета на Полі почесних поховань Личаківського цвинтаря №67.
