5 книжок, які обовʼязково потрібно взяти в літню відпустку
5 книжок, які обовʼязково потрібно взяти в літню відпустку

5 книжок, які обовʼязково потрібно взяти в літню відпустку

Роман про дублінське кохання, автофікшн про життя, розчарування та колишніх Галі, а також тревелог про подорож Китаєм 1930-х років — ми розповідаємо про пʼять книжок, які чудово підійдуть для літнього відпочинку.

«Просто якась дурна історія кохання», Кейтлін Дойл

Книги для відпустки

Моллі — авторка сценаріїв для романтичних комедій. Вона переконана: справжнє кохання — це міф, вигаданий для фільмів і книжок.  Натомість Сет вірить у любов і романтику, проте працює одним із найкращих у Чикаго адвокатом із розлучень. 

Колись головні герої  навчалися в одному класі й навіть зустрічалися, але Моллі кинула хлопця перед випускним. Чому? Сет не встиг з’ясувати. За 15 років він нарешті може зробити це на зустрічі випускників. 

«Мій рік відпочинку та розслаблення», Оттесса Мошфег

Книги для літнього відпочинку

Головна героїня — молода та приваблива дівчина, яка живе в елітному районі Нью-Йорка та зовсім не має проблем із грошима. Проте в її серці — темінь і порожнеча. 

Дівчина має план, як вилікуватися, і допоможе їй у цьому ексцентрична, але не дуже професійна психіатриня. Цей роман виявляє болючу правду про самотність та прагнення до зникнення в суспільстві, де за зовнішнім фасадом успіху часто приховується глибока внутрішня криза.

«Шалено закохані», Невілл Томпсон

У бетонних джунглях дублінського житлового масиву 1980-1990-х років живуть підлітки Джекі та Джонсер. Їхні долі перетинаються у світі, де виживають найсильніші. Вони шалено закохані, але чи достатньо цього, щоб залишитися разом назавжди?

Джонсер завжди був бунтарем: вуличні бійки, розбої, ходіння по лезу ножа. Джекі зачарована його дикою натурою, але жага хлопця до крадіжок і бійок може дорого коштувати для них обох.

Це гостросюжетний роман про світ, де кохання — це водночас порятунок і пастка.

«Колишнім не читати», Галина Тарасенко

Це дебютний роман Галини Тарасенко у жанрі автофікшн. Історія починається у маленькому місті в часи, коли ніхто не знав про декомунізацію, Крим був вільним, а головна героїня вірила, що вийшла заміж за чоловіка мрії. Проте життя швидко навчило її, що все може змінитися за одну зустріч.

У книзі багато іронії, фільмів, трохи Кропивницького і багато про почуття. Головна героїня Галя розкаже, як усе було насправді, і допоможе на кілька годин відпочити від реальності.

«З країни рижу та опію», Софія Яблонська

Софія Яблонська — українська тревел-блогерка, кінооператорка, фотографиня, письменниця та феміністка, яка здійснила навколосвітню подорож.  

Її книжка «З країни рижу та опію» відкриває світ Китаю 1930-х років. Софія щиро й без прикрас ділиться тим, як стала залежною від опію і була свідком страти «піратів». Яблонська також намагалася зафіксувати життя Китаю на плівці. Та через віру містян у те, що «одинокий погляд маґічного апарату в силі нагнати на них хворобу, а то й смерть», часто їй доводилося годинами чекати, псувати плівку, а потім іти ні з чим. Щоб мати змогу працювати, вона винайняла приміщення, створивши ілюзію справжньої комерційної діяльності, і з вікна знімала місцевих жителів.


Джерело матеріала
loader