МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури
МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури

МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України оголошує про запуск електронного Реєстру базової мережі закладів культури — нової цифрової платформи, яка вперше об’єднує всі заклади культури в державі в єдину електронну систему.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МКСК.

«Пілотне впровадження розпочинається у Київській та Вінницькій областях, після чого систему буде масштабовано на всю територію України», - йдеться у повідомленні.

Проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету міністрів від 30 серпня 2024 року № 1001.

МКСК формує нову управлінську модель. Заклади культури отримують єдиний цифровий ресурс, а держава — інструмент для ухвалення рішень на основі даних. Громади та регіони — прозору систему орієнтації в культурному просторі.

МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури - Фото 1

Реєстр дозволить централізовано обліковувати та аналізувати мережу закладів культури; забезпечити публічний доступ громадян до актуальної інформації; формувати політики у сфері культури на основі фактичних прозорих даних та підтримувати планування і модернізацію культурної інфраструктури в умовах післявоєнного відновлення.

У МКСК зазначили, що цей проєкт — частина масштабної цифрової трансформації сфери культури України, спрямованої на прозорість, ефективність і рівний доступ до культурних послуг для всіх громадян України.

Система створена на платформі «Дія.Engine» за підтримки Міністерства цифрової трансформації, в рамках програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується Фондом «Східна Європа» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Використання цієї платформи суттєво прискорило розробку системи, завдяки вбудованим лоу-код компонентам. А через те що «Дія.Engine» — це державне стандартизоване рішення — підтримка та модернізація системи значно спрощується і виключає залежність від розробника.

Читайте також: ЄС посилює підтримку української культури та спадщини

Участь у реалізації проєкту беруть фахівці Офісу підтримки відновлення при МКСК, який реалізує ЮНЕСКО за фінансування уряду Японії. Проєкт імплементує Громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні».

Як повідомляв Укрінформ, Україна звернулася до Польщі з пропозицією долучитися до проєкту щодо застосування штучного інтелекту у контексті електронного реєстрування музейного фонду України.

Фото: ukr.media



Источник материала
loader