/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F950ac2560c8b4e0de7a96c8b33583a57.jpg)
Відтепер Китаїв має статус археологічного комплексу. Там планували звести новий ЖК
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F950ac2560c8b4e0de7a96c8b33583a57.jpg)
Спільнота Save Kytayiv опублікувала новину, що місцевість внесли до реєстру нерухомих пам’яток України. Місцевість отримала назву Китаївський археологічний комплекс і відтепер вона захищена законом, в тому числі й від забудови.
Нагадаємо, що ще в травні 2025 року забудовник KAN Development планував побудувати на цій території новий ЖК.
Загалом боротьба проти забудови цієї території триває з 2005 року, коли міські депутати передали її в оренду сільськогосподарському підприємству «Київська овочева фабрика».
Тоді землю призначили для «будівництва будівель громадського призначення», але будівництво так і не почалося.
У 2011 році орендар вирішив збудувати уздовж озер Китаївської пустині багатоповерховий житловий район. За ці роки плани збудувати там нове житло були і у SAGA, і зрештою ділянкою зайнявся KAN Development.
Активісти намагалися зупинити будівництво, і в середині червня 2025 року за їх ініціатив Північний апеляційний господарський суд розглядаю справу про повернення 21,5 га землі в районі Китаєва державі. Але тоді активісти не отримали якогось рішення, забудовник нагалошовував на тому, що історико-археологічна та землевпорядна експертиза попередніх років каже, що тут немає ніякої памятки, а судді дали додаткові 90 днів для провелення нових експертиз.
Та як видно, Китаїв врешті решт отримало статус пам’ятки, і претензії забудовника більше не мають сили. Активісти подякували Міністру культури та стратегічних комунікацій України, Миколі Точицькому, який зазначив, що дослідження, проведені за майже два десятиліття, допомогли чіткіше визначити межі та структуру археологічного комплексу, а також уточнити його розташування.
Тепер землі в межах урочища Китаїв : лісового кварталу 18,24 на горах вздовж вул. Пирогівський шлях та на плато лівого берега Китаївського струмка, що обмежені проспектом Науки, -перебувають під охороною.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
- #забудова
- #Київ
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
