Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні
Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні

Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні

Ін`єкційні процедури в трихології стають дедалі популярнішими, пропонуючи ефективні рішення для багатьох проблем шкіри голови та волосся. Але що стоїть за цими методиками? Кому вони дійсно допомагають, а кому можуть бути протипоказані? Які міфи існують навколо ін`єкцій, і на що варто звернути увагу при виборі фахівця?

Щоб отримати вичерпні відповіді на ці та інші питання, ми звернулися до Дениса Прокоповича — визнаного експерта у галузі трихології. Денис не тільки є співзасновником клініки Hair Help та Президентом Всеукраїнської Асоціації Трихологів, а й виступає офіційним трихологом французького бренду L`Oréal в Україні, а також є регулярним учасником спеціалізованих конференцій та конгресів. Його багаторічний досвід дозволяє розкрити всі нюанси ін`єкційних процедур, розвіяти поширені міфи та надати цінні рекомендації як пацієнтам, так і колегам.

Які основні проблеми шкіри голови та волосся можна ефективно вирішити за допомогою ін`єкційних процедур у трихології?

Давайте почнемо з того, що мезотерапія – дійсно дієвий та ефективний метод у практиці лікаря-трихолога. Проте, необхідно розуміти всі нюанси цієї процедури, а найголовніше – кому, чим і коли саме вводити цей метод у план лікування. Мезотерапія відмінно працює з якістю волосся, стимулює ріст, гальмує випадання волосся і може сприяти зниженню запалення на шкірі.

Для яких категорій пацієнтів ін`єкції є найбільш рекомендованими, а для кого вони можуть бути невідповідними або навіть протипоказаними?

Давайте відразу визначимося з основним правилом. Мезотерапію категорично не рекомендую, коли спостерігається пікове, дуже сильне випадіння волосся. У цьому разі процедура буде малоефективною. Завжди наголошую, що лікування волосся має бути комплексним та поетапним. Ми очищаємо шкіру голови спеціальним домашнім доглядом або пілінгами в умовах клініки, розбираємося з результатами аналізів і визначаємося з корекцією препаратами всередину. Тому мезотерапія буде ідеальним заключним етапом, коли випадіння йде на спад, і ми активно приступаємо до стимуляції росту волосся. Однак це може бути й процедурою першого вибору, коли випадіння має уповільнений характер протягом тривалого часу, щонайменше понад рік. Або коли випадіння немає, а волосся поступово стоншується та рідшає, що характерно в разі андрогенетичної алопеції, коли у жінок втрачається об`єм у лобно-тім`яній передній зоні.

Який механізм дії ін`єкційних препаратів (вітамінів, мікроелементів, факторів росту, стовбурових клітин тощо) на волосяні фолікули та шкіру голови? Як саме вони стимулюють ріст волосся та покращують його якість?

Механізм дії препаратів для мезотерапії дуже різноманітний, залежно від складових мезотерапевтичного коктейлю. Загальна дія зводиться до елемента рефлексотерапії, коли сам укол діє як сигнал організму розширити судини локально, поліпшивши тим самим кровообіг фолікула. Активні речовини в коктейлі живлять цибулину вітамінами та мікроелементами, сприяють синтезу колагену, спричиняють судинорозширювальну та протизапальну дію. Деякі речовини, наприклад пептиди, працюють як сигнальні молекули, і це вже складний клітинний рівень впливу.

Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні - Фото 1

Як швидко пацієнти можуть очікувати видимих результатів після початку курсу лікування ін`єкціями? Чи є якісь етапи покращення, на які варто орієнтуватися?

Усе залежить від інтенсивності та кількості процедур. Оцінити перші результати курсу ми можемо не раніше ніж через 1-1,5 місяця після початку. Зазвичай остаточні висновки ми робимо через 3-5 місяців. Не чекайте миттєвого результату. Це не чарівна паличка і не диво-укол, після однієї процедури якого проблема вирішиться. Діють препарати накопичувально, досягаючи максимальної концентрації в шкірі та виводячи фолікул на якісно новий формат функціонування.

Які існують ризики або потенційні побічні ефекти, пов`язані з ін`єкційними процедурами в трихології (наприклад, біль, синці, алергічні реакції, інфекції), і як їх мінімізувати або запобігти?

Безумовно, як кожна складна процедура, мезотерапія має не тільки свої показання, а й протипоказання. Я ніколи не буду проводити процедуру на піку вірусного процесу, за підвищеної температури, коли є проблеми зі згортанням крові або коли я бачу новоутворення на шкірі голови. Також, безумовно, вагітність і годування груддю будуть тимчасовим обмеженням. Після, ласкаво просимо на курс. Для більшості пацієнтів процедура досить комфортна. Звісно, я чую багато розповідей про шалено болісний досвід раніше. Ну що я можу сказати: "рука" та досвід фахівця мають значення, як він працює в моменті, як може відволікти пацієнта ненав`язливою розмовою та заспокоїти легким масажем шкіри голови після процедури. Ну і, звичайно, будь-який компонент препарату може викликати алергічну реакцію. Тому обов`язково повідомте лікаря про наявність алергічних реакцій, якщо вони були коли-небудь на що-небудь. У разі використання найактивніших препаратів я попередньо можу зробити пробу і подивитися на реакцію.

Яка типова тривалість курсу ін`єкцій? Чи потрібно проводити підтримуючі процедури для збереження результату, і якщо так, то як часто?

Все дуже індивідуально. Тривалість курсу залежить від вибору препарату і завдань, які ми ставимо спочатку. Як правило, зараз я працюю з дуже активними багатокомпонентними коктейлями і віддаю перевагу коротким та інтенсивним курсам. Наприклад, 5-7 процедур один раз на 14 днів. Для досягнення стабільного та якісного результату, після основного курсу будуть прописані підтримувальні сеанси, наприклад, раз на місяць, протягом ще 3-5 місяців.

Які рекомендації ви даєте пацієнтам щодо підготовки до ін`єкційних процедур (наприклад, обмеження прийому певних медикаментів, догляд за шкірою голови)?

Ніяких суворих рекомендацій до і після. Звісно, на процедуру ви приходите з чисто вимитою головою. Часто першу процедуру я рекомендую робити після пілінгу у нас в клініці. Не повинно бути занадто багато стайлінгових засобів та активних сироваток на шкірі голови.

Ін'єкційні процедури у трихології: кому і коли вони потрібні - Фото 2

Який догляд за шкірою голови та волоссям рекомендований після ін`єкцій? Чи є якісь обмеження або заборони?

Після процедури бажано цього дня вже не мити голову і волосся. За можливості не планувати візит до спортзалу, басейну і тим більше сауни. Обмежити вживання алкоголю. Спеціальних доглядових засобів я не рекомендую, ми залишаємося у своїй звичній б`юті-рутині. Коли шкіра дуже чутлива, можна додати після миття заспокійливу, протизапальну сироватку.

Чи можуть ін`єкційні методи поєднуватися з іншими видами трихологічного лікування (наприклад, місцевими засобами, лазерною терапією, медикаментозним лікуванням)? Якщо так, то які комбінації є найбільш ефективними?

Не тільки можуть, вони обов`язково мають доповнювати одне одного. Я з цього почав і наголошу ще раз: лікування волосся – це завжди комплекс і цілий план, який вибудовує лікар-трихолог. Мій пацієнт завжди отримує домашній набір засобів, чіткий план активних добавок всередину, паралельно він проходить процедури в нашому процедурному залі для глибшого опрацювання шкіри і полотна волосся. І мезотерапія стає важливим, але не єдиним елементом у цій індивідуальній схемі.

Які найпоширеніші міфи або хибні уявлення існують щодо ін`єкцій у трихології, і як ви їх розвінчуєте для своїх пацієнтів?

Взагалі в трихології величезна кількість міфів. Ну про шалений біль я вже розповів, також розповів про те, що багато хто думає, що ін`єкції — це єдино правильне рішення для волосся. Додамо сюди ще, напевно, не міф, а застереження. Будьмо чесними, хто тільки зараз не береться за проведення подібних процедур! Будь ласка, запам`ятайте: процедуру мезотерапії виконує тільки лікар!

На що слід звернути увагу пацієнту при виборі клініки або фахівця для проведення ін`єкційних процедур для волосся, щоб забезпечити безпеку та ефективність лікування?

Кваліфікація лікаря, його досвід, чесні відгуки, ліцензія, вузький напрямок клініки. Моя порада: почути кілька думок, відвідати кількох лікарів. Якщо без огляду, трихоскопії, аналізів вам одразу запропонують мезотерапію після 5-хвилинного знайомства, задумайтеся. Зараз легко загубитися в кількості пропозицій щодо лікування волосся. Будьте критичні, не піддавайтеся хвилинним поривам. Повірте, ви почуєте і побачите саме свого лікаря, з яким разом підете, іноді повільно, але впевнено, до омріяного результату.

Источник материала
loader