/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F163%2F4cb4015daaaf88d86256a055f6c9c023.jpg)
Фільм “За перемогу!” Валентина Васяновича – у конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю в Торонто
Стрічка змагається за перемогу у програмі Platform
Фільм українського режисера Валентина Васяновича “За перемогу!” став учасником Міжнародного кінофестивалю в Торонто (TIFF). У конкурсній програмі Platform беруть участь десять авторських стрічок, серед них – “За перемогу!”. Саме тут, на 50-му, ювілейному Міжнародному кінофестивалі в Торонто, відбудеться світова прем’єра фільму.
“За перемогу!” – новий фільм Валентина Васяновича, режисера стрічок “Атлантида” та “Відблиск”. Це антиутопічна історія про післявоєнне майбутнє України. Стрічка розповідає про режисера, який не може повноцінно реалізуватися як режисер вдома, в Україні, а його родина не хоче повертатися на Батьківщину через складну економічну ситуацію.
Більшість членів знімальної команди зіграли у стрічці самі себе, а сам Васянович виступив і режисером, і актором фільму. Стрічку створював Arsenal Films разом із українською продюсерською командою ForeFilms, а також литовський ко-продюсер M-Films. Стрічка створена без залучення жодного держфінансування з боку України.
Для українського кіно це перший випадок, коли фільм потрапив у конкурсну програму Platform Міжнародного кінофестивалю в Торонто. Цьогоріч за перемогу на фестивалі змагатимуться фільми з 19 країн, серед яких Канада, Франція, Німеччина, Аргентина, Іран та інші. Сам фестиваль відбудеться у Торонто з 4 по 14 вересня 2025 року.
Довідка
Валентин Васянович — український режисер, який створив стрічки «Креденс», документальний фільм «Рівень чорного», «Атлантида» та «Відблиск». Єдиний український режисер, чия стрічка була представлена у головному конкурсі Венеційського кінофестиваля в 2019 році.
Синопсис фільму
Антиутопічна стрічка «До перемоги!» показує події, які розгортаються у післявоєнній Україні, яка виграла війну з росією, але програла війну з корупцію і байдужостю еліт. Головний герой — кінорежисер, позбавлений можливості займатися професією, яка наповнювала його життя змістом. Його дружина та донька вже три роки мешкають у Відні й не бачать сенсу повертатися додому через складну економічну ситуацію в країні. Герой розуміє, що не може приєднатися до родини, адже не здатен реалізовувати себе поза межами України, хоча й бачить, як на його очах розпадається сім’я найближчого друга — художника-постановника всіх його фільмів. Герої фільму намагаються знайти себе в нових обставинах і вірять, що важкі часи минуть, і вони зможуть повернутися до своєї справи.
