Український ліс в ЄС вивозять контрабандно, – Earthsight
Український ліс в ЄС вивозять контрабандно, – Earthsight

Український ліс в ЄС вивозять контрабандно, – Earthsight

У липні цього року Earthsight оприлюднила результати масштабного розслідування вивезення українського лісу в країни ЄС через підставні фірми за яким стояли компанії-світові гіганти цієї індустрії, повідомляють "Українські новини".

"Ми знали, звичайно, що проблема корупції серйозна.

Що нас дійсно вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі", - йдеться в інтерв'ю директора авторитетної міжнародної організації Earthsight Сема Лоусона, державному інформаційному агентству "Укринформ".

Згідно з дослідженням Earthsight, на першому місці серед імпортерів української деревини з сумнівним походженням знаходиться компанія Egger - другий у світі за обсягами виробник дерев'яних панелей, і її два найближчих конкурента - Kronospan і Swiss-Krono, а ще польська целюлозна фабрика, що входить в найбільшу в світі паперову корпорації International Paper.

Також - дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується недалеко від кордону з Україною.

Вищеназвані компанії - це ті, які були помічені Лоусоном і його колегами в закупівлі пиломатеріалів з України.

Назвав він і ще дві - чеську корпорацію Mondi (виготовляє паперову упаковку) і виробника віскозного волокна компанія Lenzing, які, за інформацією Earthsight, купують офіційно заборонений до вивезення за межі України ліс-кругляк.

"Компанії, зазначені в нашому дослідженні, - це і є ті, хто лобіює зняття мораторію на вивезення кругляка в ЄС", - говорить Він.

"Нам імпонувала позитивна відповідь прем'єр-міністра, міністра екології та інших.

Щодо позиції лісівників - то вона розчарувала.

Державне агентство лісового господарства в Україні зробило деякі публічні заяви про нашу організацію, які є помилковими.

Зрозумійте: ми отримуємо фінансування від благодійних та громадських організацій.

Нас не фінансує ніхто інший! А щодо позиції лісівників, то, природно, що коли ви розкриваєте корупцію такого рівня, саме такої реакції і слід очікувати.

Але, зрештою, так, ми не очікували, що в Україні це викличе таку сильну реакцію.

І в цілому, можна сказати, що реакція на нашу роботу таки була позитивною ", - зазначив він.

Низка українських ЗМІ приєдналися до розслідування англійських колег.

В їхніх публікаціях прозвучали звинувачення на адресу Генерального прокурора України Юрія Луценка, не дає ходу розслідування справ про контрабанду лісу.

Як відомо, Держлісагентство України очолює Володимир Бондар.

"Однією з серйозних проблем в Україні є те ..

що вже йдуть розслідування масштабної корупції в цих місцях.

Проблема з такими розслідуваннями - у тому, що вони тривають вже 2, 3, а в випадку Сівець (головний лісничий Януковича - ред.) - вже 4 роки.

Тому ми хотіли б, щоб ініціювали нові розслідування, проте нас найбільше турбує, що розслідування вже йдуть і тягнуться дуже довго, не приносячи результатів", - сказав Лоусон.

Источник материала
loader
loader