Нікопольський завод феросплавів більше не експлуатуватиме ув'язнених жінок
Нікопольський завод феросплавів більше не експлуатуватиме ув'язнених жінок

Нікопольський завод феросплавів більше не експлуатуватиме ув'язнених жінок

Дільницю з надання послуг щодо вибірки шлако-металевої суміші на АТ "Нікопольський завод феросплавів", де працювали засуджені жінки, буде закрито з 18 жовтня, а договір із заводом - розірвано.

"З метою недопущення працевлаштування засуджених жінок на важких роботах було прийнято рішення про закриття цієї дільниці з подальшим працевлаштуванням жінок на швейній дільниці.

Відповідно до умов договору керівництвом державного підприємства "Підприємство ДКВС України (№79)" 08.10.2018 року було письмово попереджено АТ "Нікопольський завод феросплавів" за 10 днів про розірвання договору, та з 18 жовтня 2018 року зазначену дільницю буде закрито", - поінформував Чернишов.

Він пояснив, що відповідне рішення було ухвалене за результатами повторної атестації працівників керівного складу державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства юстиції України, проведеного 5 жовтня 2018 року.

Зокрема, зауважив Чернишов, одне з питань, яке розглядалось у процесі атестації, стосувалося директора державного підприємства "Підприємство ДКВС України (№79)", де засуджені жінки були працевлаштовані на дільниці з надання послуг щодо вибірки шлако-металевої суміші на АТ "Нікопольський завод феросплавів".

Раніше у програмі "Ліга корупції" на "112 Україна" повідомлялося про те, що ув'язнені "Підприємства ДКВС України №79" важко працювали у кар'єрі Нікопольського феросплавного заводу.

Окрім того, 30 липня 2018 року речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко на сторінці у Facebook повідомив про те, що працівники прокуратури виявили грубі порушення законодавства про працю при залученні до оплачуваних робіт засуджених жінок у "Покровському виправному центрі № 79".

Зокрема, як повідомив він, перевіркою встановлено, що всі засуджені, які відбувають покарання у виправному центрі, у порушення вимог ч.

1 ст.

60 Кримінально-виконавчого кодексу України залучені до оплачуваних робіт без строкових трудових договорів.

Крім того, за його словами, 30 засуджених жінок працюють у вкрай важких умовах на Нікопольському заводі феросплавів.

Лисенко зауважив, що в'язні скаржилися на недотримання елементарних умов техніки безпеки та виробничої санітарії на вказаному об'єкті, а також невиплату їм заробітної плати, ненадання своєчасної медичної допомоги та неможливість відвідування лазні виправного центру (у літній період засуджені змушені митися у літньому душі, який не обладнано належним чином).

Источник материала
loader
loader