13:51, 19 грудня 2018.
Агро.
17.
міністра підкреслив, що доступ до дотацій "є рівним і жодної дискримінації за розмірами компаній немає".
Міністерство аграрної політики та продовольства України в 2018 році забезпечило рівний і справедливий доступ до державних дотацій для всіх сільгоспвиробників, заявив тимчасово виконуючий обов'язки міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, відповідаючи на питання журналістів.
"Найголовніший принцип справедливості - це доступ.
І доступ в цьому році був рівний точно.
Єдине, що коли компанія велика - вона будує великі об'єкти і отримує більше компенсації.
Коли компанія невелика, вона будує менші об'єкти і отримує менше компенсації.
Але доступ у всіх був однаковий, і в цьому році грошей не те, щоб на всіх не вистачило, у нас залишилися зайві.
І сьогодні ми робимо перерозподіл на компенсацію сільськогосподарської техніки та будівництво приміщень для зберігання готових продуктів", - сказав Мартинюк.
Він зазначив, що механізм дотацій є збалансованим, і принцип, коли велика компанія отримує більше, є об'єктивним, оскільки не залежить від міністерства.
При цьому голова міністерства підкреслив, що доступ до дотацій "є рівним і жодної дискримінації за розмірами компаній немає".
Як повідомляв УНІАН, на 2018 рік Кабмін затвердив програму підтримки аграрного сектора України, що передбачає виділення дотацій у розмірі 6,9 мільярда гривень.
Група компаній "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка вже кілька років є абсолютним лідером з одержання з бюджету аграрних дотацій.
Згідно з даними Державної фіскальної служби, тільки за підсумками трьох кварталів 2017 року "Миронівський хлібопродукт" отримав 1,25 мільярда гривень держпідтримки.
Восени 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман, виступаючи у Верховній Раді і реагуючи на критику з боку народних депутатів з приводу дотування з бюджету в основному великих агрохолдингів, включаючи агрохолдинг МХП, пообіцяв змінити механізм розподілу дотації аграріям.
Проте вже який рік він залишається незмінним.
Згідно з бюджетом на 2019 рік, програма на підтримку тваринництва з обсягом фінансування 4 мільярди гривень передбачає 30-процентну виплату компенсації вартості будівництва нових комплексів, розмір якої - до 500 мільйонів гривень на один об'єкт.
Українські аграрії неодноразово просили уряд перерозподілити кошти державних дотацій, зокрема, збільшити фінансування програми підтримки виробників сільгосптоварів і програми щодо здешевлення фермерських кредитів, а також спростити механізм отримання дотацій для малих і середніх господарств незалежно від форми майна.
#держдотації.