19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Перейменування УПЦ МП: Новинський каже, що це незаконно
Перейменування УПЦ МП: Новинський каже, що це незаконно

Перейменування УПЦ МП: Новинський каже, що це незаконно

Нардеп від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський заявляє, що Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії голови Верховної Ради Андрія Парубія у зв'язку з прийняттям законопроекту про обов'язкове перейменування УПЦ МП.

Таке рішення було прийнято в п'ятницю, 5 квітня."Вчора Окружний адміністративний суд міста Києва постановив визнати дії голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича протиправними, задовольнивши позов народного депутата фракції Опозиційний блок Олександра Долженкова.

Йдеться про прийняття Верховною Радою законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації"", - написав Новинський у Facebook.

Новинський також уточнив, що законопроект стосувався спроби "насильно перейменувати" УПЦ МП на Російську церкву в Україні."Мало того, що влада не має конституційного права втручатися в релігійні питання, так ще й всупереч вимогам Регламенту законопроект поставили на повторне голосування, бажаючи домогтися заздалегідь запланованого результату", - зазначив він.

На сайті Окружного адмінсуду Києва та в Єдиному державному реєстрі судових рішень інформація про дану ухвалу наразі відсутня.

Хто позивався до суду? Депутат Опоблоку Олександр Довженков позивався до Андрія Парубія.

У чому суть позову? Депутат Опоблоку просив встановити протиправність дій Парубія під час голосування у Верховній Раді за закони проти УПЦ МП.

Йдеться про прийняття Верховною Радою законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Яке рішення прийняв суд? Суд задовольнив позов народного депутата фракції Опозиційний блок Олександра Долженкова.

Варто зазначити, що відповідне рішення ще не є остаточним, а Парубій має 30 днів для того, аби його оскаржити.

На що впливає рішення суду? У майбутньому його можна використати як доказ для того, аби визнати закон неконституційним.20 грудня 2018 року під час пленарного засідання Верховна Рада підтримала законопроект №5309.

Верховна Рада зобов'язала УПЦ МП вказати в назві приналежність до Росії , який передбачає перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Тепер УПЦ МП має змінити назву та вказати свою приналежність до Російської православної церкви.

Рішення підтримали 240 народних депутатів із 289, зареєстрованих у сесійній залі.

Источник материала
Поделиться сюжетом