16:05, 25 квітня 2019.
Екологія.
Тільки чверть коштів, отриманих державою від екологічного податку можуть спрямовуватись на екологічні заходи.
Новий закон про екологічний податок, написаний за європейським прикладом, і який прийде на зміну існуючій системі, повинен працювати в автоматичному режимі.
Про це заявила народний депутат Валерія Заружко в ефірі телеканалу "112 Україна".
За словами одного з авторів закону Валерії Заружко, автоматичний режим дозволить виключити чинник корупції.
"Ми пропонуємо, щоб відшкодування цього податку йшло в автоматичному режимі, тому що ми повинні прибрати фактор корупції, ми повинні прибрати це ручне регулювання: зайвих чиновників, зайві державні установи, бюрократичні процедури.
Як ми вже бачили це на прикладі ПДВ.
Коли відшкодування ПДВ пішло в автоматичному режимі, ми побачили значне поліпшення", - заявила Валерія Заружко.
Як повідомлялося раніше, за словами Заружко, держава збирає величезний податок (екологічний податок - ред.), який обчислюється мільярдами гривень, і який покликаний покращувати екологію, однак потрапляючи в державний бюджет дані кошти розмиваються, заявила Заружко.
За її словами, тільки чверть коштів, отриманих державою від екологічного податку можуть спрямовуватись на екологічні заходи.
Решта 75% грошей йдуть у невідомому напрямку.
"Зараз держава багато грошей збирає в якості екологічного податку, і цих грошей вистачило б, щоб вони використовувалися туди, де вони потрібні.
Але зараз, оскільки є таке розпорошення грошей в державному бюджеті, ми не бачимо ефекту від цих грошей", - заявила депутат.
Згідно з проектом нового закону, який зараз розглядається в комітеті Верховної Ради, підприємства-забруднювачі будуть самі інвестувати власні кошти в екологічні програми, при цьому вони звільняються від сплати 70% від суми екологічного податку.
Така практика, за даними Заружко, забезпечить реалізацію екологічних проектів, а також виключить нецільове витрачання коштів.