Інавгурація Зеленського: яку дату підтримала Верховна Рада

main image main image

Інавгурація Зеленського: яку дату підтримала Верховна Рада

Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України на засіданні в середу розглянув всі сім проектів постанов про дату інавгурації Володимира Зеленського і одноголосно рекомендував їх завтра розглянути в парламенті, передає кореспондент LB.ua.

Присяга нового президента різними постановами пропонується на 17, 19, 26 і 28 травня.

"На порядку денному у нас сім проектів постанов народних депутатів про призначення дати інавгурації обраного президента Володимира Олександровича Зеленського ..

Питання необхідно розглянути, тому що він занадто політично забарвлений і не слід влаштовувати нам «законодавчий футбол» і відправляти ці проекти постанов назад спікеру ВР", - заявив в.

голови комітету Павло Пинзеник, відкриваючи засідання комітету.

Першим розглядався проект про інавгурацію Зеленського 19 травня 2019 року.

Цю дату запропонував депутат Сергій Міщенко (№10270 від 03.05.2019).

Виступаючи на засіданні, Міщенко сказав, що пропонує провести присягу саме 19 травня, тому що так вимагає обраний президент.

Проект Віктора Балоги (№10270-1 від 06.05.2019), який теж пропонував дату інавгурації "19 травня о 10:00 ранку", пройшов без детального обговорення, тому що депутат був відсутній на засіданні.

Далі розглянули проект постанови Віталія Купрія (№ 10270-2 від 07.05.2019) про інавгурацію, що відбудеться 20 травня.

При цьому депутат закликав колег в четвер голосувати за всі постанови, щоб новий президент отримав повноваження: "Не важливо, якщо не буде 19 або 20 травня, то нехай буде 26 травня".

Верховна Рада України.

Після цього заслухали проект Сергія Капліна (№10270-3 від 07.05.2019).

Позафракційний депутат пропонував провести інавгурацію в два етапи: 19 травня - в Раді, а 3 червня - на стадіоні НСК "Олімпійський".

Під час обговорення члени комітету відкрито потішалися над пропозицією Капліна: "А чи знає сам Зеленський і погоджується на стадіон після Ради?".

Також розглядався другий проект Купрія (№10270-5 від 13.05.2019) про інавгурацію 26 травня і проект Володимира Курінного (№10270-6 від 14.05.2019), який запропонував привести Зеленського до присяги 17 травня.

Депутат Андрій Тетерук, представляючи ще один проект (№10270-7 від 14.05.

2019), сказав, що проведення інавгурації 19 травня неприпустимо через День пам'яті політичних репресій.

"Тому «Народний фронт» наполягає на даті 28 травня як суспільно узгодженій", - зазначив він.

Верховна Рада України.

Останнім розглядався проект постанови "Про необхідність негайного розгляду та прийняття проекту Виборчого кодексу України (реєстраційний номер 3112-1)", внесений рядом народних депутатів на чолі з Юрієм Бойко (№10210 від 09.04.2019), представив нардеп Михайло Папієв, який підкреслив необхідність "за погодженням з Зеленським, призначити присягу на 19 травня".

Також Папієв запропонував до всіх проектів постанов "записати в рекомендації комітету - враховувати позицію і побажання самого Зеленського".

Після годинного обговорення члени профільного комітету рекомендували своїм рішенням Верховної Ради на засіданні в четвер розглянути всі проекти постанов і визначитися з голосуванням.

Верховна Рада України.

За даними джерел LB.ua, Рада завтра не підтримає жоден проект постанови.

Після чого, як передбачає законодавство, спікер Парубій одноосібно підпише постанову про призначення інавгурації на 28 травня.

Як повідомляв раніше Знай.uа, політтехнолог новообраного президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков поділився планами слуги народу щодо дати інавгурації.

Також Знай.uа писав про те, що Петро Порошенко в останні дні свого чинного президентства намагається узурпувати владу.

Упоминаемые персоны
Володимир Зеленський 54 згадки Володимир Зеленський
Петро Порошенко 4 згадки Петро Порошенко
Дмитро Разумков 1 згадки Дмитро Разумков
Детальніше про подію
Сьогодні Верховна Рада має призначити дату інавгурації
Сегодня Рада назначит дату инаугурации новоизбранного Президента
Сегодня Рада планирует назначить дату инаугурации Зеленского