Кількість ядерної зброї у світі зменшується, але її модернізують - експерти

main image main image

Кількість ядерної зброї у світі зменшується, але її модернізують - експерти

06:22, 17 червня 2019.

Зброя.

Кількість ядерних боєголовок у світі скоротилася з 14 465 одиниць на початок 2018 року до 13 865 на початок поточного року.

На Росію і США в сукупності припадає понад 90% всієї ядерної зброї / фото Flickr/Mike Mc.

Загальна кількість ядерної зброї у світі скорочується, однак країни, що володіють нею, продовжують її модернізувати.

Про це йдеться в доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), передає РБК.

"Ключовим висновком є те, що, незважаючи на загальне скорочення числа ядерних боєголовок в 2018 році, всі ядерні держави продовжують модернізувати свої арсенали", - заявив колишній заступник генсека ООН, голова правління інституту Ян Еліассон.

Як зазначається, на Росію і США в сукупності припадає понад 90% всієї ядерної зброї.

В обох країнах реалізуються дорогі програми по заміні та модернізації ядерних боєголовок, ракетних і авіаційних систем їхньої доставки, що вказується в доповіді.

Автори документа нагадали, що договір між Москвою і Вашингтоном про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) закінчиться в 2021 році, якщо сторони не погодяться продовжити його.

"Перспективи продовження погодженого скорочення російських і американських ядерних сил стають все менш імовірними з урахуванням політичних і військових розбіжностей між двома країнами", - заявив директор програми SIPRI з ядерного роззброєння Шеннон Кайл.

Усього в світі на початок 2018 року існують дев'ять ядерних країн: Росія, США, Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан і Франція.

Всі вони володіють 13 865 одиниць ядерної зброї, тоді як на початок минулого року ця цифра становила 14 465 одиниць, зазначається в доповіді.

При цьому 2 тис.

з них перебувають у стані боєготовності, а 3750 розгорнуті в оперативних частинах.

Як вказує SIPRI, ядерні арсенали інших країн значно менші, ніж у Росії та США, проте всі вони або вже розробляють і розміщують нові системи, або оголосили про намір зробити це.

Раніше УНІАН повідомляв, що США значно посилили своє домінування у глобальних продажах зброї за останні кілька років, радикально збільшивши відрив від свого найближчого конкурента – Росії.

#ядерна зброя#SIPRI.

Фото и видео