Конгрес США розгляне резолюцію, що "засуджує расистські вислови Трампа"

main image main image

Конгрес США розгляне резолюцію, що "засуджує расистські вислови Трампа"

16 липня.

Палата представників Конгресу США планує у вівторок провести голосування по резолюції, яка засуджує образливі висловлювання президента Дональда Трампа на адресу кількох жінок з прогресивного крила Демократичної партії.

Про це повідомила газета The Hill з посиланням на лідера демократичної більшості в Палаті представників Стені Хойера (від штату Меріленд), інформує УНН.

Резолюція, яка не матиме для глави американської адміністрації юридичних наслідків, підготовлена конгресменом-демократом Томом Маліновскі (від штату Нью-Джерсі), який народився в Польщі.

У проекті документа, зміст якого став відомий The Hill, “рішуче засуджуються расистські висловлювання президента Дональда Трампа, які узаконили і посилили страх перед новими американцями і ненависть до них”.

Крім того, в резолюції йдеться, що “ті, хто прийняв громадянство, є такими ж американцями, як і ті, чиї родини жили в США протягом багатьох поколінь”.

Раніше демократка Ільхам Омар, що представляє в нижній палаті Конгресу штат Міннесота, закликала оголосити Трампу імпічмент, звинувативши його в порушенні прав людини.

“Прийшов час відняти у президента можливість насміхатися над нашою конституцією і оголосити йому імпічмент”, — сказала вона в понеділок на прес-конференції в Капітолії.

У неділю Трамп допустив на адресу жінок з опозиційної Демократичної партії висловлювання, які були розцінені багатьма як образливі і расистські.

Глава Білого дому запропонував їм замість того, щоб “голосно і злостиво” розповідати американцям, як їм управляти урядом США, “поїхати назад” і “допомогти виправити повністю зруйновані і наповнені злочинністю місця, звідки вони приїхали”.

Детальніше про подію
В Конгрессе США хотят осудить "жесткие высказывания" Трампа