Пекельна спека вже близько: температура різко підскочить, з’явилися погані новини

main image main image

Пекельна спека вже близько: температура різко підскочить, з’явилися погані новини

Експерти стверджують, що в більшості найбільших міст світу в найближчі 30 років різко підніметься температура повітря До таких висновків прийшли дослідники Вищої технічної школи Цюріха, повідомляє наукове видання Plos One. “Кліматичні умови більш 77% великих міст світу зміняться настільки, що вони будуть більш нагадувати умови інших великих міст, розташованих на південніше”, – йдеться в повідомленні.

За “вкрай оптимістичною оцінкою” глобального підвищення температури вчені в своїх розрахунках припустили, що середні температури збільшаться на 1,4 градуси. Фахівці з’ясували, що до 2050 року в великих містах північної півкулі будуть переважати кліматичні умови, властиві набагато більш південним територіям в нинішньому часі. Виходячи з висновків вчених, в містах Європи температура влітку буде вище на 3,5 градуса, а взимку – на 4,7 градуса.

Наприклад, кліматичні умови в Лондоні будуть нагадувати погоду в Мадриді, а в Мадриді стане спекотно, як в марокканському Марракеші. У зв’язку з новою інформацією дослідники закликали світове співтовариство до подальших дій по боротьбі зі зміною клімату.

Відзначимо, даний глетчер тане і представляє особливу загрозу для людства.

Льодовик стає ще більш нестабільним, що призведе до його руйнування і збільшення рівня океану на 50 сантиметрів.

Навіть, якщо глобальне потепління зупиниться, наслідки танення стануть незворотними. За останні шість років швидкість втрати льоду у п’яти льодовиків Антарктиди збільшилася в п’ять разів, у порівнянні з початком ХХ століття. За інформацією вчених, інтенсивність танення льоду розширюється з околиць у внутрішню частину континенту.

Підкреслюється, що в кількох місцях товщина льодовиків стала коротше на 100 метрів. Льодовик Туейтса знаходиться в західній частині континенту.

Він вважається найбільш уразливим. Дестабілізація льодовика робить можливість відступу лінії заземлення – це та область, коли льодовик сповзе в океан і відривається від морського дна, стаючи плавучим.

Далі льодовик швидше сповзе в теплі води океану. За попередніми підрахунками, лід розтане протягом 150 років.