ДУМКА: МХП отримує держпідтримку у відповідності до чинного законодавства

main image main image

ДУМКА: МХП отримує держпідтримку у відповідності до чинного законодавства

Таку думку висловив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко, передає latifundist.

«Державна підтримка галузі тваринництва була і є необхідним інструментом для стимулювання виробництва продукції, оскільки воно є більш витратним і в виробничому процесі зайнята значна кількість сільського населення», — розповів він.

За його словами, за останні роки концепція держпідтримки істотно змінилася, особливо по відношенню до галузі птахівництва.

Птахівники можуть фактично претендувати тільки на часткове відшкодування вартості будівництва або реконструкції виробничих приміщень.

Тобто, як зазначив Сергій Карпенко, при будівництві нового або реконструкції старого для збільшення виробництва, компанія отримує від держави компенсацію.

«Закон поширюється на всі суб'єкти с/г діяльності, винятків по відношенню до конкретного суб'єкта господарювання немає і бути не може, право на отримання підтримки мають всі або ніхто.

МХП є лідером галузі, постійно розширює виробничі потужності (за останні 10 років було інвестовано понад $1,5 млрд), створюючи нові робочі місця, нарощує обсяги експорту продукції (експорт продукції в 80 країн світу), заводячи в країну валютний виторг, та сплачуються податки в бюджети різних рівнів.

Вважаю, що такі компанії повинні бути прикладом для багатьох компаній в галузі», — зазначив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України».

Крім того, на його думку, програми держпідтримки рівні для всіх, кожен суб'єкт може претендувати на отримання компенсації, просто одні використовують ці можливості, а інші з різних причин — ні.

«Що стосується виплат дивідендів, я не експерт з цього питання.

Але МХП — це публічна компанія, акції якої знаходяться на Лондонській фондовій біржі.

Компанія з 2008 року має акціонерів у всьому світі.

Вважаю, що це нормальна практика розподілу прибутку, передбачена також законодавством і кращими практиками публічних компаній світу.

Компанія отримала прибуток, вона в праві розпоряджатися нею на свій розсуд», — додав Сергій Карпенко.