Компанія соратників Зеленського повернула Росії гроші на фінансування фільму та розірвала угоду - «Схеми»

main image main image

Компанія соратників Зеленського повернула Росії гроші на фінансування фільму та розірвала угоду - «Схеми»

Про це заявляють журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект «Радіо Свобода» і телеканалу «UA: Перший»).

Відповідно до даних Єдиного порталу бюджетної системи Російської Федерації, 4 квітня 2019 року Мінкультури Росії і ТОВ «Грин Филмс» уклали додаткову угоду.

Відповідно до неї, було ухвалене рішення про розірвання угоди від 25 жовтня 2017 року про фінансування фільму «Вниз» із бюджету Росії.

У документі зазначається, що «Грин Филмс» 19 лютого 2019 року повернула вже отримані від Мінкульту Росії кошти - за курсом на час отримання це понад 16 млн грн.

Крім того ТОВ «Грин Филмс» зобов’язане виплатити відсотки Міністерству культури Росії - близько 1,3 млн грн - «за користування грошовими коштами федерального бюджету».

Реагуючи на розслідування журналістів, Зеленський заявив, що «після того, що Росія зробила з Україною» він та його команда не ведуть бізнес у Росії.

Раніше в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону Зеленський говорив, що його команда закрила бізнес у Росії.

21 січня «Українська правда» опублікувала інтерв'ю із Зеленським, в якому він сказав, що компанія «Грин Филмс» продовжує працювати в РФ.

За його словами, компанію він передав в управління і заявку на держфінансування в РФ подавали нібито інші люди, «ті, хто займається цією компанією».