Експерти обговорили зміни органічного ринку на Агропорт Південь Херсон 2019

main image main image

Експерти обговорили зміни органічного ринку на Агропорт Південь Херсон 2019

Про це повідомляє прес-служба Агропорт.

18 липня на Агропорт Південь Херсон 2019 відбулася дискусійна панель, присвячена органічному виробництву, під назвою «Органіка: 15 днів до Закону».

Основними темами для дискусії стали:.

Регулювання ринку органічної продукції та стандарти органічного виробництва – нові правила гри.

Контроль органічного виробництва в Україні — від органу сертифікації до споживача.

Фальсифікація органічної продукції — прийшов час поставити все на свої місця.

Бізнес і законодавче регулювання — взаємна вигода чи додатковий виклик?.

На початку дискусії Дмитро Титаренко, Organic Export Promoter та керівник проекту Агропорт Україна, визначив ключові питання, які постають перед виробниками у зв’язку з введенням у дію Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

«Ми стикаємося з тим, що багато хто торгує так званою «Еко» продукцією, не знаючи при цьому, що це.

Дуже цікаво, що ж чекає на них та на споживачі у розрізі нового Закону.

Хто буде поза Законом, якими будуть правила гри на ринку, які зміни відбудуться?», — зауважила вона.

Як зазначила в.

міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева, для тих, хто працює у сфері сільськогосподарського органічного виробництва, зміни, що несе новий Закон, дуже важливі.

«Цей Закон, який ми називаємо «органічний», був ухвалений минулого року і вже з 2 серпня вступає в дію, але для його повної імплементації необхідно розробити ще 12 нормативно-правових актів.

Що ж в цьому Законі є критично важливого для виробників.

Перше — це момент, який стосується прав, обов’язків, повноважень та відповідальності державних органів —суб’єктів ринку органічної продукції.

Йдеться про введення дворівневого контролю на ринку органіки, який здійснюватиме Держпродспоживслужба», — розповіла Ольга Трофімцева.

Також в.

міністра нагадала, що новим Законом чітко регламентуються вимоги до виробництва, обігу, маркування і реалізації органічної продукції, та, крім того, пропонується механізм сертифікації органічного виробництва, створюються відкриті реєстри операторів ринку, органів сертифікації та органічного насіння.

«За порушення Закону передбачена адміністративна відповідальність», — додала Ольга Трофімцева.

У свою чергу голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зауважив, що подальша доля сучасних «Еко» лавок — це питання контролю, який почнеться фактично тоді, коли будуть затверджені уніфіковані форми актів про перевірку на відповідність продукції вимогам Закону.

«Такі акти вже розробляються і після їхньої уніфікації, а також після створення реєстру операторів ринку органічної продукції буде можливо планувати контроль.

Тобто, інструмент для наведення порядку на цьому ринку вже фактично є», — сказав Володимир Лапа.

З ним погодився і віце-президент ГС «Органічна Україна», генеральний директор ТОВ «НВП 5 елемент» Володимир Білий, який наголосив, що після введення Закону в дію необхідно перевірити усіх, хто працює на цьому ринку, адже сьогодні стільки видів сертифікатів, що може реалізовуватися будь-яка продукція під виглядом «Еко».

Наприкінці дискусії учасники торкнулись питання експорту вітчизняної органічної продукції.

Дмитро Титаренко презентував присутнім найактуальнішу аналітику з цього питання та новий інструмент для експортерів органіки – телеграм-бот Buy.

в Україні вступає в силу закон про органічну продукцію, який стосується вимог до її виробництва та маркування.

Документ сприятиме очищенню ринку від псевдоорганічної продукції, а отже, посилить конкурентоспроможність тих виробників, які дотримуються «органічних» правил.

Упоминаемые персоны
Количество упоминаний за последние 24 часа
Володимир Лапа 0 згадок Володимир Лапа
Ольга Трофімцева 0 згадок Ольга Трофімцева