Луценко назвав умови підписання підозр фігурантам скандалу з ОАСК
Луценко назвав умови підписання підозр фігурантам скандалу з ОАСК

Луценко назвав умови підписання підозр фігурантам скандалу з ОАСК

Попри розголос скандалу навколо суддів Окружного адміністративного суду Києва висунення офіційної підозри його фігурантам на відбудеться швидко.

Про це на власній сторінці у фейсбуку повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він наголосив, що оприлюднені відомості не є достатньою юридичною причиною для висунення підозр.

"Проекти підозр, в установленому порядку зареєстровані в канцелярії, потрапили на стіл заступника ГПУ лише в понеділок о 10:55.

Хоча мої заступники працювали і в суботу, і в неділю.

При цьому до проектів підозр підлеглі Горбатюка не додали жодного листка доказів, жодного файлу", - розповів генеральний прокурор, який зараз перебуває у відпустці.

Луценко наголосив, що нарада щодо доказів у цій справі призначена на вівторок, 30 липня.

А відповідальність за об’єктивність підписаної підозри нестиме його заступник, який виконує обов’язки керівника Генпрокуратури.

"Підписувати підозри на основі телевізійної пресконференції – абсурд", - наголосив Луценко і запевнив, що "жодних сантиментів до фігурантів" у слідчих ГПУ немає.

"Якщо мій заступник, або з 1/08 я сам, отримаємо всі необхідні доказові матеріали слідства і повні протоколи запущених НАБУ в ефір протоколів НСРД – підозра буде підписана.

Якщо ні – буде службова відповідальність тих, хто ставить пресконференції вище вимог КПК", - підсумував Луценко.

26 липня співробітники НАБУ разом із Генпрокуратурою провели обшук в Окружному адмінсуді столиці.

За інформацією пресслужби НАБУ, обшуки відбувалися в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями Окружного суду.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Мета цих дій - уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди.

Керівництву Окружного адмінсуду та його суддям підготовлені підозри за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і організації ухвалення заздалегідь неправосудних рішень.

В управлінні спецрозслідувань ГПУ повідомили про факт впливу керівництва Окружного адміністративного суду на рішення Конституційного суду, ВККС, Вищої ради правосуддя, які єдині у судовій гілці можуть притягувати до дисциплінарної відповідальності, а також на Державне бюро розслідувань, тиснучи на слідство, щоб викликати на допити.

Щодо тиску на КС, слідчі припускають, що це спричинило скасування закону про незаконне збагачення і визнання незаконною люстрації.

Окружний суд відомий скандальними рішеннями, які неоднозначно сприймаються у суспільстві.

З останніх таких - це скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича, призупинення перейменування УПЦ МП, скасування націоналізації "Приват.

Источник материала
loader
loader