Адвокат про тримання Гримчака у СІЗО: Можна сказати, що це викрадення людини

main image main image

Адвокат про тримання Гримчака у СІЗО: Можна сказати, що це викрадення людини

24 канал.

Обвинувачення, висунуті заступникові міністра з питань окупованих територій Юрію Гримчаку є безпідставними, сама підозра - некоректною, неправильною та не може бути визнана судом як достатня підстава підозрювати особу.

Про це у ефірі "112 Україна" заявила адвокат Гримчака Тетяна Матяш.

"Ми вважаємо що безпідставне взагалі саме обвинувачення, оскільки з підозри я не знаю, яким чином суддя встановила що вони обгрунтовано підозрюються.

У підозрі не зазначено суму завданої шкоди, таким чином не відомо - можливо це перша частина 190-ї, можливо ні, оскільки немає потерпілого і немає шкоди.

Яким чином обирали запобіжний захід і з чого виходили, призначаючи суму застави, взагалі не є зрозумілим.

Тобто підозра є взагалі некоректною, неправильною і не може бути визнана судом як достатня підстава підозрювати особу", - сказала вона.

Матяш також зазначила, що на сьогоднішній день набрала чинності і діє лише одна ухвала - щодо обрання запобіжного заходу Гримчаку Юрію Михайловичу, тобто "не тій особі, яку вона захищає".

"В СІЗО утримується Гримчак Юрій Миколайович.

Ухвала про виправлення помилки не набрала чинності.

Вона набере чинності тільки після того, як ми її оскаржимо, оскільки ми вважаємо що це не ухвала про виправлення помилки, а фактично нова ухвала..

Тобто вони обрали запобіжний захід іншій людині а не тій яка зазначена в клопотанні.

Це вже є порушенням самостійним.

", - додала вона.

За словами Матяш, вона вимагала випустити Гримчака з СІЗО, оскільки "це вже є незаконним триманням під вартою, навіть можна сказати - фактично викраденням людини".

"На що вони мені сказали, оскільки одна людина народилась в одному місці і в один день, то вони вважають що це та сама людина.

Вони її випускати не будуть..

і сказали звертатись до суду", - резюмувала вона.

14 серпня детективи НАБУ спільно з представниками Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури і Служби безпеки України затримали на хабарі в 480 тис.

заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака і його помічника.

Згодом у ГПУ заявили, що Гримчак вимагав хабара за вплив на відповідних посадових осіб Міністерства культури та Київської міської державної адміністрації шляхом обману і зловживання довірою.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що затримання на хабарі Юрія Гримчака не пов'язане з діяльністю МінТОТ та виконанням його посадових обов'язків.

15 серпня прокуратура повідомила Гримчаку про підозру по ч.

190 ("Шахрайство") Кримінального кодексу України.

Детальніше про подію
Грымчака удерживают под стражей незаконно, это похищение человека – адвокат