Під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН, Росія і США звинуватили один одного в розриві ДРСМД, посперечалися про загрози ядерної зброї, припустили початок гонки озброєнь, а США зажадало у Росії надати інформацію щодо вибуху в Северодвінську.

Про це повідомляє "Голос Америки".

постпред Росії при ООН Дмитро Полянський заявив, що США "лецемірні", тому що вони випробували заборонену Договором ракету всього через пару тижнів після розриву ДРСМД.

Але в.

постпреда США при ООН Джонатан Коен нагадав, що першою рушити договір почала Росія, коли запустила заборонені крилаті ракети німецького базування.

Полянський також заявив, що тепер під загрозою знаходиться угода про обмеження стратегічних наступальних озброєнь − СНО-III.

Також він припустив, що світ стоїть на порозі нестримної гонки озброєнь.

США висловило свою зацікавленість у підписанні угоди про контроль за ядерною зброєю, що буде стосуватися всіх типів і ракет.

Постпред Китаю Чжан Цзюнь заявив, що Пекін не зацікавлений в підписанні договорів за контролем зброї.

Також під час засідання Джонатан Коен зажадав від Москви розкрити інформацію про вибух в Архангельській області.

"Що саме сталося в Росії 8 серпня? Чому стався вибух? Про яку “системі” йде мова, і з якою метою ця “система” була проведена?", - питав Коен.

В результаті трагедії загинули сім чоловік - п'ять співробітників "Росатому" та двоє представників Міноборони РФ.

Поранення в результаті вибуху отримали троє військових і троє фахівців "Росатому".

Після вибуху під Архангельськом у США почали замислюватися, чи варто продовжувати з Росією ядерну угоду, термін дії якого закінчується на початку 2021 року.

США призупинили виконання своїх зобов'язань в рамках договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з 2 лютого.

Держсекретар Майкл Помпео звинуватив Росію в істотному порушенні угоди.

В цей же день президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з главами МЗС і Міністерства оборони оголосив про вихід Росії з цього ракетного договору.

Путін зазначив, що дії РФ є дзеркальними по відношенню до дій США.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом