Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон має намір повідомити президенту Європейської ради Дональду Туску про відмову Лондона платити Брюсселю повну суму 39 млрд фунтів стерлінгів, у разі реалізації Brexit до 31 жовтня без угоди з ЄС.

"Зрозуміло, що він (Борис Джонсон – ред.) скаже пану Туску, що за умови Brexit “без угоди" Велика Британія повинна буде заплатити лише близько 9 млрд фунтів стерлінгів з 39 млрд фунтів стерлінгів зобов'язань, щодо яких раніше була досягнута домовленість (Брюсселя – ред.) із колишнім прем'єр-міністром Терезою Мей", - йдеться в повідомленні.

Британський прем'єр-міністр повинен зустрітися із президентом Європейської ради Туском на саміті G7 у Франції 25 серпня.

Журналісти вважають, що такий підхід Джонсона, ймовірно, викличе напруженість у відносинах з іншими лідерами ЄС на зустрічі в Біарріці.

У червні джерело, близьке до президента Франції Еммануеля Макрона, який приймає у себе саміт G7, заявило, що відмова від виплат є "еквівалентом дефолту по суверенному боргу".

Інші стверджують, що Велика Британія юридично зобов'язана виплатити суму 39 мільярдів фунтів стерлінгів і попереджають, що відмова від зобов'язання завадить укладенню майбутньої торговельної угоди і навіть може призвести до того, що ЄС прагнутиме витребувати ці кошти через суд.

Це повідомлення з`явилося було після війни слів між Джонсоном і Туском у суботу.

Двоє лідерів сперечалися, хто буде винен, якщо вихід Британії "без угоди" таки відбудеться.

Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy