Іран запровадив санкції проти американського «Фонду захисту демократії»

main image main image

Іран запровадив санкції проти американського «Фонду захисту демократії»

Міністерство закордонних справ Ірану заявило про запровадження санкцій проти базованого у Вашингтоні «Фонду захисту демократії» і його генерального директора, заявивши, що організація підтримує санкції і «економічний тероризм» проти Ірану.

Як повідомляє іранська інформагенція Fars з посиланням на МЗС Ірану, «фонд і його генеральний директор Марк Дубовіц зумисне завдали шкоди життєво важливим інтересам Ірану, поширюючи брехню».

У заяві МЗС Ірану йдеться, що наступними за санкціями можуть бути судові дії проти фонду, Дубовіця та його колег.

Дубовіц заявив, що вважає «знаком честі» включення його «іранським режимом» у будь-які списки.

Його фонд рішуче критикував ядерну угоду Ірану зі світовими державами 2015 року.

З 2017 року Іран періодично вводить санкції проти американських структур, хоча вони, як і санкції США, малоефективні, якщо особа не використовує іранську фінансову систему.

Як відомо, напруженість у відносинах між Іраном та США зростає з того часу, як президент Трамп у односторонньому порядку вивів США з ядерної угоди у травні 2018 року та почав запроваджувати санкції у рамках кампанії «максимального тиску» на Тегеран.

У серпні Вашингтон запровадив санкції проти міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавада Заріфа.

У понеділок, 5 серпня, очільник іранського МЗС підтвердив інформацію про те, що він відхилив пропозицію зустрітися з Трампом у Білому домі минулого місяця попри загрозу запровадження санкцій.

Детальніше про подію
Иран ввел санкции против американского «Фонда защиты демократии»