Недільна вечеря лідерів G7 була «досить напруженою»: подробиці з Біарріца

main image main image

Недільна вечеря лідерів G7 була «досить напруженою»: подробиці з Біарріца

Сьогоднішня вечеря на саміті лідерів «великої сімки», на відміну від вчорашньої зустрічі, була «досить напруженою».

Причиною цього стала позиція президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє ONLINE.

UA з посиланням на AP.

Як запевняє поінформоване анонімне джерело, атмосфера на спільній вечері лідерів G7 була набагато менше позитивною, ніж вчора.

Лідери країн «великої сімки» не погоджуються з президентом США Дональдом Трампом щодо того, як треба взаємодіяти з Росією.

Людина, яка була присутня на вечері, стверджує, що Трамп продовжує наполягати на тому, що Росія є силою, яку потрібно включити в дискусію.

Таким чином, він пропонує запросити Путіна не тільки в якості гостя на наступний саміт, але й поновити його членство у «великій вісімці».

Водночас інші учасники вечері заявили Трампу, що це було б неправильно, оскільки G7 – це група демократичних країн, а Росія не дотримується норм демократії, ні у внутрішній, ні у зовнішній політиці.

Крім того, сьогодні в Біарріц несподівано прибув міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф.

Літак Заріфа вилетів з Тегерану в неділю вранці і через кілька годин приземлився в аеропорту Біарріца, який з п’ятниці закритий для всіх рейсів, не пов’язаних з офіційними делегаціями G7.

Високопоставлений французький чиновник на умовах анонімності сказав, що Заріф прилетів на зустріч із міністром закордонних справ Франції Жан-Івом Ле Дріаном.

Представник МЗС Ірану Аббас Мусаві заявив, що під час поїздки Заріфа зустрічей чи переговорів з американськими чиновниками чи самим Трампом не планується.

Детальніше про подію
Воскресный ужин лидеров G7 был «достаточно напряженным»: подробности из Биаррица