Про це заявив сьогодні глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, виступаючи на засіданні робочої групи комітету Верховної Ради з податкової і митної політики, передає кореспондент Мінпрому.

Він зазначив, що різке підвищення рентних платежів погіршить фінансові показники гірничо-збагачувальних комбінатів і шахт.

У такому випадку буде низька зарплата працівникам, погіршиться можливість виконання соціальних зобов'язань адміністрацією і це призведе до зростання соціальної напруженості в трудових колективах,.

– сказав глава профспілки.

Волинець зазначив, що це в свою чергу сприятиме подальшому збільшенню трудової міграції з України.

"Буде низька зарплата на комбінатах – працівники поїдуть до Польщі.

Вони будуть працювати в Польщі, а не у нас", – підкреслив він.

Як приклад він навів ситуацію на Криворізькому залізорудному комбінаті, який знаходиться в управлінні групи "Приват": "Там низька зарплата і постійні конфлікти адміністрації з трудовим колективом".

На думку Волинця, в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди така ж ситуація буде і на інших підприємствах галузі.

Як відомо, законопроєктом №1210, пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%.

Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.

концентрату, агломерату, окатишів) з вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

За оцінками консалтингового агентства Pricewaterhouse.

Coopers, в разі прийняття змін до Податкового кодексу України, передбачених законопроєктом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

Так, частка ренти щодо прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%.

А в Росії – всього 2,5%.

В Україні в разі впровадження запропонованих змін до Податкового кодексу вона досягне 22%.

Упоминаемые персоны
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy