19:50, 17 вересня 2019.

Політика.

Водночас судді стверджують, що прокурор не довів ризик втечі Вілкула і Колєснікова від слідства.

Суд відпустив Вілкула і Колєснікова на поруки Дмитра Шпенова / УНІАН.

Прокуратура Дніпропетровської області в апеляційному порядку оскаржує рішення Жовтневого районного суду м.

Дніпра від 16 вересня відносно народних депутатів VIII скликання від фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула і Дмитра Колєснікова, яким обрано запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури, «колишні нардепи підозрюються у зловживанні владою і прокуратура наполягає на обранні вказаним особам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою».

Як повідомляв УНІАН, Вілкула та Колесникова під час засідання Жовтневого суду про обрання їм запобіжного заходу взяв на поруки народний депутат України, позафракційний Дмитро Шпенов.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив суддя-спікер суду Сергій Мельниченко.

Прокуратура Дніпропетровської області клопотала про взяття Вілкула і Колєснікова під варту.

«Однак в ході засідання прокурор не довів, що застосування більш м’яких запобіжних заходів до підозрюваних не зможе запобігти ризикам, тобто втечі від слідства, вчинення повторного злочину тощо», - сказав Мельниченко.

Суддя-спікер також повідомив, що Вілкул і Колесников були присутні на засіданні Жовтневого суду разом зі своїми захисниками.

За словами Мельниченка, кримінальна справа відносно екс-нардепів поки розслідується прокуратурою.

16 вересня Жовтневий суд обирав для них лише запобіжний захід.

5 вересня прокуратурою Дніпропетровської області Колєснікову та Вілкулу оголошено про підозру за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.

2 ст.

364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Стосовно них було розпочато процедуру розшуку.

Зокрема, Колєсніков підозрюється в тому, що у 2012 році на посаді голови Агентства держмайна вчинив дії, внаслідок яких стало можливим відчуження об’єктів нерухомості - виробничого і лабораторно-побутового корпусу ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Осади» у Дніпрі загальною площею майже 7 тис.

За даними Генпрокуратури, ринкова вартість майна на момент відчуження становила понад 16 млн грн.

За даними слідства, Вілкул, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА, упродовж 2011-2012 років видав розпорядження про незаконну зміну цільового призначення земельних ділянок загальною площею понад 66 га.

16 жовтня 2018 року Верховна Рада не підтримала подання генерального прокурора про позбавлення депутатської недоторканності Вілкула і Колєснікова.

#прокуратура#Дніпропетровщина#Вілкулпогода у Дніпрі.

Упоминаемые персоны
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy