МЗС РФ повідомило про другу за добу розмову Лаврова і Мааса про Донбас

МЗС РФ повідомило про другу за добу розмову Лаврова і Мааса про Донбас

Глави МЗС Росії та Німеччини Сергєй Лавров і Гайко Маас провели другу за добу телефонну розмову, яка стосувалася реалізації "формули Штайнмаєра" на Донбасі.

Про розмову міністрів 19 вересня МЗС РФ повідомило на своєму офіційному сайті у четвер ввечері.

Зазначається, що друга розмова, як і перша, відбулася з ініціативи німецької сторони.

Між розміщенням повідомлень про обидві розмови на сайті МЗС РФ не минуло доби.

[L].

Міністерство повідомило, що дипломати продовжили обговорення шляхів реалізації рішень самітів в Парижі і Берліні в 2015-2016 роках в "нормандському форматі" щодо закріплення "формули Штайнмаєра", а також розведення сил і засобів на пілотних ділянках в Петровському і Золотому.

"Розглянуто ситуацію в зв'язку зі зривом делегацією Києва в ході засідання контактної групи в Мінську 18 вересня узгодження відповідних пропозицій, раніше схвалених на зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату", - заявили в МЗС РФ.

Повідомляється, що міністри домовились залишатися в щільному контакті для забезпечення безумовного виконання Мінського комплексу заходів.

[L].

Як відомо, Росія вимагає від України офіційного письмового підтвердження "формули Штайнмаєра" як умови для "нормандської" зустрічі на найвищому рівні.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив про те, що він 2 вересня на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" у Парижі дав згоду на так звану "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

Виходячи з наявної інформації, згода Пристайка на зустрічі 2 вересня була попередньою - йшлося про погодження тексту формули, а не її офіційного затвердження з боку держави.

В останні дні у Києві точиться дискусія про можливість застосування "формули Штайнмаєра для врегулювання на Донбасі.

Читайте також: "Українізація Штайнмаєра: як зробити ідею Кремля безпечною для України".

Упоминаемые персоны
Вадим Пристайко 5 згадок Вадим Пристайко
Детальніше про подію
Глави МЗС Росії та Німеччини вдруге за добу поговорили про Донбас
Без Украины: Маас дважды за сутки обсуждал с Лавровым "формулу Штайнмайера"