01:57, 20 вересня 2019.

11.

Угруповання спеціалізувалося на рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах.

На Полтавщині правоохоронці затримали лідера та трьох учасників етнічної злочинної організації.

Як повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України, ватажок групи – уродженець Республіки Грузія, нині житель Києва.

«Самвел Донецький – найвпливовіший мафіозі, як він особисто себе називав, починаючи з 90-х, керував кримінальним угрупованням на Донеччині, згодом поширив свій вплив на Запоріжжі та Полтавщині», – повідомив перший заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

За його словами, учасники організованої злочинної групи спеціалізувалася на жорсткому рекеті, викраденні людей, торгівлі зброєю, погрозах, фізичних розправах та замовних вбивствах на території України та за її межами.

Крім того, організатор угруповання перебував у розшуку Інтерполу за вчинення умисного вбивства у Вірменії.

Коваль додав, що пересувалися учасники банди на дорогих елітних авто, завжди при собі мали зброю.

Окрім того, встановлено, що всі вони вживали наркотичні засоби.

Також перший заступник голови Нацполіції зазначив, що правоохоронці тричі намагалися притягнути до відповідальності кримінального ватажка та його виконавців.

«Однак щоразу, завдяки корумпованим зв’язкам у правоохоронних органах, йому вдавалося уникнути покарання або обмежитися мінімальним формальним», – повідомив Коваль.

У спецоперації по затриманню лідера та учасників злочинного угруповання були задіяні бійці відділу швидкого реагування ДВБ НПУ, полку поліції особливого призначення поліції Києва, оперативники внутрішньої безпеки НПУ та управління стратегічних розслідувань столиці і Полтави, працівники ГСУ НПУ.

«У результаті спецоперації затримано 60-річного організатора злочинної групи, його 58-річну поплічницю та двох найближчих виконавців.

Проведено понад 50 санкціонованих обшуків за місцем мешкання цих та інших фігурантів кримінального угруповання.

Вилучено вогнепальну та холодну зброю, автомобілі, кошти, наркотичні засоби», - сказано у повідомленні.

Затриманим готується вручення підозр за вчинення низки злочинів, зокрема, за ст.

255 (створення злочинної організації), ст.

189 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ст.

296 (хуліганство), ст.

190 (шахрайство), ч.

3 ст.27 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

До суду подано клопотання про взяття затриманих під варту без права внесення застави.

Також повідомлено правоохоронні органи Республіки Вірменія для здійснення розслідування на території України.

Крім того, Департаментом внутрішньої безпеки НПУ проводиться перевірка причетності до злочинної діяльності затриманих співробітників окремих підрозділів поліції задля належної правової оцінки та понесення ними відповідальності.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Дніпрі викрито та блоковано діяльність організованого угруповання, яке спеціалізувалося на вимаганні грошей з місцевих представників комерційних структур, представляючись начебто керівниками підрозділів Служби безпеки України та поліцейськими.

#Полтавщина#злочинне угрупованняпогода у Полтаві.

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом
https://m.me/nakolinaperedukrainoy